„Burżuazyjna godność” – III miejsce w konkursie Economicus!

26 maja 2018 Aktualności komentarze: 0

24 maja poznaliśmy laureatów nagrody Economicus. W tegorocznym finale III miejsce zajęła wydana przez nas Burżuazyjna godność Deirdre N. McCloskey.

Economicus to największy w Polsce konkurs na najlepsze książki ekonomiczne i biznesowe, jakie ukazały się na naszym rynku wydawniczym. To już ósma edycja konkursu organizowanego przez „Dziennik Gazetę Prawną”.

Jak mówi szef wydawnictwa IM i jeden z tłumaczy odpowiedzialnych za sukces polskiego wydania Bourgeois dignity, Marcin Zieliński,

Książka McCloskey jest odtrutką na wciąż popularne teorie mówiące, że za rozwój gospodarczy odpowiadają grabieże i podboje albo korzystne warunki geograficzne. Autorka w gruncie rzeczy rozwija często powtarzaną przez Misesa tezę, że za postęp krajów Zachodu odpowiadają idee – idee, które McCloskey określa jako „burżuazyjną godność i wolność”.

To dla nas wspaniała wiadomość, że tak wolnościowa interpretacja nowoczesnego wzrostu gospodarczego została doceniona przez jury konkursu. To znak, że z naszymi ideami wolności i pokojowej współpracy docieramy do coraz szerszego grona osób.

 

Zachęcamy do nabycia książki Burżuazyjna godność.
economicus

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *