III kwartał 2018 – Podsumowanie działań Instytutu Misesa w okresie: 1 lipca – 30 września 2018

31 października 2018 Aktualności komentarze: 0

  • W Krakowie odbył się VI Zjazd Austriacki połączony z jubileuszem 15-lecia Instytutu Misesa. Spotkaliśmy się tam z prawie 200 sympatykami austriackiej szkoły ekonomii z całego świata.
  • Wspólnie z Wami pobiliśmy rekord wpłat z tytułu 1%, zbierając ponad 85 000 zł.
  • Zakończyliśmy prace nad „Rządem Wszechmogącym” Ludwiga von Misesa oraz podjęliśmy dalsze prace nad wydaniem „Problem of Political Authority” Michaela Huemera. Wydawnictwo Instytutu Misesa rozpoczęło tłumaczenie książki „Mises. The Last Knight of Liberalism” Jörga Guido Hülsmanna.
  • W naszym sklepie kupiliście 856 książek i e-booków, a ponad 500 kolejnych e-booków zostało pobranych przez Was w ramach naszych bezpłatnych akcji.

Czas na podsumowanie prac Instytutu Misesa w III kwartale 2018 roku!

Wydawnictwo Instytutu Misesa

Zakończyliśmy prace nad „Rządem Wszechmogącym” Ludwiga von Misesa. Książka w formie tradycyjnej oraz jako e-book są już dostępne w naszym sklepie. Zachęcamy do zapoznania się z cyklem artykułów, które jej poświęciliśmy, oraz do zakupu!

Podjęliśmy dalsze działania nad wydaniem książki „The Problem of Political Authority” Michaela Huemera, którą oddamy Wam jeszcze w tym roku.

Na Zjeździe Austriackim ogłosiliśmy rozpoczęcie prac nad wydaniem jego monumentalnej biografii pióra Jörga Guido Hülsmanna „Mises. The Last Knight of Liberalism”, który był również prelegentem podczas tego wydarzenia.

Mises.pl

Na naszym portalu mises.pl ukazały się 23 nowe teksty. W minionym kwartale zrealizowaliście ogółem 49 073 sesji i pobraliście 587 darmowych e-booków.

Najpopularniejszym artykułem okazał się tekst Łukasza Nierody pt. „Europa Tysiąca Liechtensteinów, czyli (inny) liberalny punkt widzenia”.

Projekty

W dniach 28-29 września w Krakowie odbyła się największa w Polsce konferencja poświęconej austriackiej szkole ekonomii. Swoją obecnością zaszczycili nas największe sławy ruchu wolnościowego z Polski i zagranicy.

VI Zjazd Austriacki, bo o nim mowa, zbiegł się w tym roku z jubileuszem 15-lecia naszej organizacji. W pierwszy dzień, podczas panelu dyskusyjnego, pochyliliśmy się nad tematem „Mises and Ethics”. Drugi dzień Zjazdu wypadł w rocznicę 137. urodzin naszego patrona, Ludwiga von Misesa. W ciągu niego skupiliśmy się nad wkładem Misesa w rozwój teorii ekonomii oraz jego spojrzeniu na nierówności ekonomiczne.

Krótką relację z tego wydarzenia możecie przeczytać w tym miejscu. Również na naszym kanale w serwisie YouTube znajduje się krótkie podsumowanie wideo.

Rozwój

Instytut Misesa nie pobiera ani złotówki ze środków publicznych. Oznacza to, że chcąc realizować naszą misję musimy polegać w całości na darowiznach pochodzących od naszych sympatyków.

W minionym kwartale rozliczyliśmy 1%. Zebraliśmy dokładnie 87 824,84 złotych. Jest to wynik lepszy o ponad 25 000 złotych od ubiegłorocznego. Więcej informacji znajduje się w tym miejscu.

W tym okresie wsparło nas także 121 darczyńców, którzy przekazali łącznie 13 228,95 zł.

W ramach zbiórki prowadzonej przez portal Patronite, na realizację naszego sztandarowego projektu „Lekcje Ekonomii dla Młodzieży”, zebraliśmy 2 504,87 zł. LEM-y cały czas można wspierać poprzez Patronite klikając w ten link.

To dzięki temu wsparciu jesteśmy w stanie skutecznie realizować nasze projekty, tłumaczyć i publikować artykuły na portalu mises.pl oraz wydawać kolejne książki.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy już dziś wspierają naszą pracę i serdecznie zapraszamy pozostałych Czytelników do dołączenia do tego grona.

TAK, chcę wesprzeć działalność Instytutu Misesa swoją darowizną i dołączyć do grona mecenasów.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *