Zaproszenie na Austrian Economics Conference w Wiedniu, 13-14 listopada 2019

30 czerwca 2019 Aktualności komentarze: 0

Instytut Misesa z dumą ogłasza, że w tym roku będzie jednym z partnerów AEC w Wiedniu. To najważniejsze wydarzenie poświęcone współczesnym badaniom nad teorią ekonomii nie mogło by się odbyć bez mocnej reprezentacji naszego Instytutu. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie osoby zainteresowane zarówno teorią ekonomii jak i szerszą dyskusją na temat instytucji wolnego społeczeństwa i dziedzictwa klasycznego liberalizmu.

WAŻNE: osoby zainteresowane udziałem w konferencji jako goście Instytutu Misesa proszone są o kontakt mailowy: mikolaj.pisarski@mises.pl

 

10 powodów, dlaczego Austrian Economics Conference w Wiedniu to obowiązkowy punkt programu

W listopadzie konferencja „The Austrian School of Economics in the 21st Century” po raz pierwszy odbędzie się w Wiedniu. Zamierzamy organizować to wydarzenie cyklicznie, co dwa lata.

Przejdźmy do konkretów! Co to będzie za konferencja? Będzie to dwudniowy event skoncentrowany na poznaniu każdego aspektu Austriackiej Szkoły Ekonomii.

O zgłoszenia artykułów prosimy do 9. września. Możesz oczywiście uczestniczyć w naszej konferencji bez przesłania artykułu, ale serdecznie zachęcamy do zrobienia tego. Chcemy zrobić z tego eventu coś więcej, niż tylko konferencję. A tutaj wyjaśnimy dlaczego:

Powód 1

Na początek – wszystko będzie miało miejsce w Wiedniu – mieście, gdzie wszystko się zaczęło. Postaramy się maksymalnie wykorzystać to miejsce w odniesieniu do Austriackiej Szkoły Ekonomii, ale nie tylko, będziemy mieli też czas, by zachwycić się pięknem tej wspaniałej europejskiej stolicy.

Powód 2

Program będzie składał się ze świetnych prezentacji, przemówień, paneli oraz z interesujących wykładów.

Powód 3

Tak przy okazji, to już pewne, że Bob Murphy weźmie udział w naszej konferencji. Bob, powiedzmy to szczerze, jest jednym z najlepszych żyjących teraz ekonomistów. Jest on autorem między innymi książki pod tytułem „Choice: Cooperation, Enterprise, and Human Action”, gdzie doskonale wyjaśnia najważniejsze punkty z książki Ludwiga von Misesa „Ludzkie działaniew stylu, który jest bardziej dostępny dla współczesnych czytelników. Jego ostatnia książka to: „Contra Krugman: Smashing the Errors of America’s Most Famous Keynesian”. 

Powód 4

To już pewne, że Journal Libertas udostępni specjalne wydanie z wybranymi najlepszymi artykułami, które zostały do nas dostarczone. Libertas jest czasopismem naukowym, które założył Juan Carlos Cachanosky, jeden z najbardziej obiecujących ekonomistów Austriackiej Szkoły we współczesnym hiszpańskojęzycznym świecie.

Powód 5

12 listopada, dzień przed rozpoczęciem konferencji, zorganizujemy coś specjalnego, a mianowicie: Austrian School of Economics Walking Tour. Zwiedzimy najważniejsze punkty w odniesieniu do Austriackiej Szkoły, oraz miejsca, w których słynni ekonomiści żyli i spotykali się. Dodatkowo, dzięki temu uczestnicy będą mogli poznać się, jeszcze zanim rozpocznie się konferencja.

Powód 6

Prawdopodobnie najważniejszy punkt programu, nasza kropka nad „i”,  mamy zaszczyt przeprowadzić tegoroczną Hayek Lifetime Achievement Award Gala. Laureatem w tym roku jest Tom Woods, który pełni rolę Senior Fellow w Mises Institute oraz prowadzi The Tom Woods Show. Jest on autorem 12 książek, wliczając w to bestsellery New York Times’a: Meltdown: A Free-Market Look at Why the Stock Market Collapsed, the Economy Tanked, and Government Bailouts Will Make Things Worse and The Politically Incorrect Guide to American History.

Powód 7

Jeżeli jesteś młodym naukowcem, będziesz miał niezwykłą okazję, aby zaprezentować swoją pracę przed wyspecjalizowaną publicznością, która jest w stanie zapewnić Ci konstruktywny feedback. Jeżeli chodzi o tematy artykułów, akceptujemy wszystkie tematy związane z tradycją Austriackiej Szkoły.

Powód 8

Jeżeli nie chcesz napisać artykułu, ale wciąż masz ochotę wziąć udział w konferencji – żaden problem. Wciąż masz okazję na udział w naszym evencie, słuchać wyjątkowych wykładów, paneli oraz prezentacji! Nie ma się jednak czego obawiać, w planie znajdują się odpowiednie przerwy, podczas których będziesz mógł zawrzeć nowe, interesujące znajomości.

Powód 9

To będzie świetne miejsce, aby poznać nowe osoby, nie tylko te bezpośrednio związane z Austriacką Szkołą, lecz wszystkich zaangażowanych w ruch wolnościowy. Chcemy, by ta konferencja była miejscem networkingu i współpracy dla osób, które są otwarte na wolnościowe pomysły.

Powód 10

Studenci! Wchodzicie za darmo! Specjalnie dla Was, brak opłaty rejestracyjnej.

 

#ITSCOMINGHOME2019

We’re Bringing Austrian Economics Back to Austria

www.austrianconference.org

 

 

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572