Relacja ze Zjazdu LEM

1 lipca 2019 Aktualności komentarze: 0

LEMW dniach 1-2 czerwca 2019 r. Instytut Misesa zorganizował w Krakowie szkolenie doskonalące dla uczestników projektu Lekcje Ekonomii dla Młodzieży, które już po raz kolejny odbyło się pod tradycyjną nazwą: Zjazd LEM.

W szkoleniu wzięło udział 40 osób z całego kraju. Uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę ekonomiczną, uczestnicząc w konwersatoriach poświęconych tematyce związanej z sześcioma konspektami lekcji używanymi w ramach projektu LEM. Zajęcia prowadzili eksperci Instytutu Misesa, Mateusz Benedyk i Łukasz Jasiński. O zainteresowaniu tematyką świadczyły żywiołowe dyskusje i mnóstwo pytań.

Rozważaniom ekonomicznym towarzyszyły zajęcia z bardziej technicznych aspektów prowadzenia lekcji i dwa szkolenia emisji głosu/aktywizacji uczniów oraz z wystąpień publicznych.

LEMZjazd zakończyła dyskusja panelowa, w której najbardziej doświadczeni prowadzący starali się odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z praktyką prowadzenia lekcji w szkole – w dynamicznej dyskusji poruszono wiele wątków – także dotyczących przyszłego rozwoju projektu.

Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom oraz organizacji Atlas Network, która zdecydowała się wesprzeć przedsięwzięcie grantem. To właśnie dzięki Waszej ofiarności jesteśmy w stanie rozwijać działalność edukacyjną – w tym przypadku na szczeblu szkół średnich – a więc bardzo potrzebną działalność u podstaw.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572