„Bliźnięta Tuttle i cudowny ołówek” – idealna książka dla Twojego dziecka

15 grudnia 2019 Aktualności komentarze: 0

Misją Instytutu Misesa jest edukacja ekonomiczna. Nasze wydawnictwo publikuje najlepsze i najciekawsze prace wyróżniających się przedstawicieli austriackiej szkoły ekonomii i wolnościowych filozofów. Kładziemy nacisk na to, by przygotowywane przez nas materiały były odpowiednie dla różnych grup wiekowych, w tym dzieci. Na polskim rynku wydawniczym jest bardzo mało książek, z których nasze pociechy mogłyby uczyć się podstaw ekonomii. W tym roku postanowiliśmy wypełnić tę niszę. Czas na „Bliźnięta Tuttle i cudowny ołówek”!

„Bliźnięta Tuttle i cudowny ołówek” – w sam raz na świąteczne rozmowy z dziećmi

Tytuł książeczki jest nieprzypadkowy. Inspiracją bowiem do jej napisania było opowiadanie Leonarda Reada pt. „Ja, ołówek”. Książka opowiada o dzieciach, które wybierają się na wycieczkę po fabryce. Wśród nich są nasi bohaterzy: Emilia i Etan. Dzieci dowiadują się tam, że na całym świecie nie ma ani jednej osoby, która samodzielnie potrafi zbudować ołówek. Na przykładzie produkcji ołówków właśnie dowiadują się jak działa wolny rynek, gospodarka oraz ekonomia.

Książka przypomina o tym, że zwykły ołówek, z pozoru bardzo prosty do wykonania, jest efektem pracy tysięcy ludzi na całym świecie. W poszczególnych rozdziałach pracownik fabryki wyjaśnia dzieciom, że nikt nie potrafiłby wykonać go samemu. Nie da się być ekspertem we wszystkim. Dlatego tak ważna jest różnorodność zawodów oraz współpraca międzyludzka. Każda praca, która z pozoru może wydawać się mało istotna, jest ważnym elementem wielkiej układanki. To tylko jeden z aspektów, który w łatwy sposób przekazuje nasza książka.

W książce pada wiele ważnych pytań. Warto zachęcić dziecko do wspólnego szukania na nie odpowiedzi. Z recenzji, które zamieszczone zostały na blogach zajmujących się tematyką wychowania dzieci, zwraca się uwagę na to, że dzięki temu opowiadaniu czytelnicy mogą nauczyć się podstaw ekonomii w łatwy i przystępny sposób. Książka ma pomóc dzieciom w wieku 5-10 lat poznać idee wolnościowe, a jednocześnie stanowić dla rodziców szansę do sprawdzenia się w roli popularyzatorów myśli wolnorynkowej.

To już druga książka Instytutu Misesa dla dzieci!

W pierwszym tomie cyklu Bliźnięta Tuttle błyskotliwa Emilia i dociekliwy Etan podążają śladami wybitnego ekonomisty politycznego, Fryderyka Bastiata. Z kart tej książeczki najmłodsi dowiedzą się wiele na temat własności prywatnej czy grabieży. Uzyskają także odpowiedź na pytanie, co można zrobić by powstrzymać złych ludzi pracujących dla państwa!

Wydanie tej historii okazało się strzałem w dziesiątkę. Uzyskaliśmy wiele pozytywnych recenzji od osób, które czytały ją wraz ze swoimi dziećmi. Dlatego właśnie postanowiliśmy wydać drugi tom: „Bliźnięta Tuttle i cudowny ołówek”.

Nie tylko dla libertarian

„Bliźnięta Tuttle” są przeznaczone do szerokiego grona odbiorców, nie tylko zadeklarowanych libertarian czy zwolenników austriackiej szkoły ekonomii. Będzie odpowiednia także dla osób, którym leży na sercu właściwe wprowadzenie do samodzielnego życia swoich dzieci i zrozumienia przez nich praw rządzących światem. Opowiedziane są w nich najprostsze zjawiska, które łatwiej zrozumieć dzięki adekwatnym przykładom.

„Bliźnięta Tuttle” jako dopełnienie oferty edukacyjnej Instytutu Misesa

„Bliźnięta Tuttle” stanowią uzupełnienie oferty edukacji ekonomicznej Instytutu Misesa dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Są doskonałym preludium do „Lekcji Ekonomii dla Młodzieży” oraz zachętą do zainteresowania podstawami myśli wolnościowej kolejnego pokolenia.

Każda książeczka zawiera słowniczek najważniejszych pojęć oraz listę zagadnień, które warto poruszyć po jej przeczytaniu. Autorem ilustracji jest Elijah Stanfield, który w kręgach wolnorynkowych znany jest jako autor klipów wyborczych w kampanii prezydenckiej Rona Paula z 2012 r.

„Tuttle Twins” – amerykański bestseller dla najmłodszych

„Bliźnięta Tuttle” to amerykański bestseller, który w USA sprzedał się już w ponad 400 000 egzemplarzy. Cała seria, chwalona przez tysiące zadowolonych rodziców i nauczycieli, składa się już z 10 tomików, na stronach których Bliźnięta Tuttle poznają idee i dzieła takich wybitnych obrońców wolności jak F. A. Hayek, Murray Rothbard czy Ayn Rand. Seria o przygodach Bliźniąt Tuttle jest oceniana niezwykle wysoko przez amerykańską społeczność homeschoolerów, doczekała się także przekładu na kilka języków: m.in. francuski, niemiecki, szwedzki czy koreański. Dziś pora na język polski.

Książeczka ma stać się cennym wsparciem dla wszystkich rodziców, nauczycieli i pasjonatów edukacji ekonomicznej. Słowem wszystkim, którzy najmłodszemu pokoleniu Polaków pragną zaszczepić wartości takie jak własność, wolność i sprawiedliwość. Także dla już dorosłych czytelników ta książka może okazać się fascynującym powrotem do ponadczasowej historii opowiedzianej przez Lawrenca Reada.

Zapraszamy do zakupu książki w naszym sklepie internetowym. Teraz jej cena detaliczna to tylko 24,90 zł. Można także kupić pakiet dwóch wydanych przez nas książek z serii „Tuttle Twins” za jedyne 39,90 zł.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572