Takiej książki jeszcze nie było: wydajemy biografię Ludwiga von Misesa!

19 grudnia 2019 Aktualności komentarze: 0

Przyszedł wreszcie czas, by wydać po polsku biografię Ludwiga von Misesa, wyjątkowego ekonomisty i myśliciela społecznego, którego życiowa postawa i dokonania naukowe zainspirowały tysiące ludzi na całym świecie.

Oto dzieło, które będzie budzić podziw przez lata. Jörg Guido Hülsmann w swojej pracy dokonał niemal niemożliwego. Jego monumentalne dzieło jest wynikiem dziesięciu lat przeczesywania archiwów w pięciu krajach oraz bezpośredniego dostępu do obszernych prac Misesa oraz jego współpracowników.

O autorze

Jörg Guido Hülsmann to niemiecki ekonomista zajmujący się głównie kwestiami z dziedziny pieniądza, bankowości, polityki monetarnej i rynków finansowych. Wykłada ekonomię na Uniwersytecie w Angers we Francji. Jest autorem kilku książek, przetłumaczonej i wydanej przez Instytut Misesa „Etyki produkcji pieniądza”, „Ordnung und Anarchie” oraz przede wszystkim monumentalnej biografii Ludwiga von Misesa. Prof. Hülsmann przetłumaczył kilka ważnych dzieł ekonomicznych na język niemiecki. Jest także autorem wielu artykułów, które ukazały się w Quarterly Journal of Austrian Economics”, „The Independent Review”, „Procesos de Mercado” czy „The Journal of Markets and Morality”.

Jörg Guido Hülsmann (posługujący się płynnie czterema językami obcymi), przebrnął przez ogrom materiału w archiwach i nie tylko uporządkował intelektualną spuściznę Misesa, ale wytłumaczył także jej genezę.

Zawartość książki

Choć książka jest ogromna, czyta się ją bardzo szybko – niczym świetną powieść.

Hülsmann łączy w sobie kilka cech, które są niezbędne, by rzetelnie i kompleksowo opisać życie i dorobek Ludwiga von Misesa. Oprócz tego, że jak już wspomnieliśmy, jest ekonomistą i poliglotą, to niezwykle pracowity i skrupulatny historyk. Pisząc tę biografię wykorzystał bogaty zasób źródłowy, by odkryć wiele nieznanych wątków w życiu Misesa i lepiej zrozumieć decyzje, które podejmował austriacki ekonomista.

To znacznie więcej niż biografia wielkiego austriackiego ekonomisty. Jest to monumentalne dzieło, które śledzi życie Ludwiga von Misesa i ewolucję jego myśli ekonomicznej oraz umieszcza ją we właściwym kontekście historycznym i kulturowym. Niezwykle bogaty zasób źródłowy sprawia, że publikacja ta idealnie nadaje się dla osób, które dopiero wkraczają w świat nauk ekonomicznych, jak i dla pasjonatów szkoły austriackiej. Nawet osoby uważające się za ekspertów od myśli Misesa znajdą w tej publikacji wiele niezwykle ciekawych faktów.

Wsparcie

Zachęcamy do wsparcia wydania książki pod adresem: wesprzyj.mises.pl. Na darczyńców czekają podziękowania i atrakcyjne nagrody.

Już teraz serdecznie dziękujemy za każde okazane nam wsparcie!

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572