Życzenia Wielkanocne od Prezesa Instytutu Misesa

12 kwietnia 2020 Aktualności komentarze: 0

Drodzy Przyjaciele,

Tegoroczne święta Zmartwychwstania Pańskiego będą szczególne. Wielu z nas po raz pierwszy nie spędzi ich z rodziną i nie weźmie udziału w obrzędach Wielkiego Tygodnia w kościołach. Nie odwiedzimy grobów naszych zmarłych, a część z nas obawiać będzie się o zdrowie i życie swoje i swoich bliskich.

W tym trudnym okresie, w imieniu całego zespołu Instytutu Misesa chcę życzyć Wam i Waszym bliskim zdrowia i utrzymania pogody ducha. Wiem, że nie będzie to łatwe, ale jako osoby dobrze znające skuteczność z jaką wolna przedsiębiorczość pozwalała ludziom radzić sobie nawet z największymi wyzwaniami i przeciwnościami, mamy powody z optymizmem wyglądać chwili w której obecny kryzys pandemiczny zostawimy daleko za sobą i znów będziemy mogli spotkać się twarzą w twarz.

Tegoroczne Święta Wielkanocne upłyną także pod znakiem ingerencji państwowych monopoli na przemoc w życie każdego z nas. Dla wielu z Państwa, podobnie jak dla mnie, niepamiętających czasów komunizmu czy stanu wojennego, będzie to pierwsze tak bezpośrednie i bolesne doświadczenie jego wszechwładzy.

Szczególnie tym z Państwa, których biznesy i firmy zostały dotknięte tymi działaniami, a także tym którzy w ich wyniku już utracili pracę lub źródła dochodu chcę życzyć wytrwałości. Ludwig von Mises napisał kiedyś, że „Przedsiębiorca odnosi zysk tylko w takim stopniu w jakim jego praca służy zaspokojeniu potrzeb konsumenta w stopniu lepszym niż innych”. Kiedy pandemię uda nam się już pokonać, a rządowe „tarcze” i programy okażą się bezwartościowe, to właśnie Was i Waszych talentów w realnym zaspokajaniu potrzeb bliźnich będziemy potrzebowali najbardziej. Wytrzymajcie.

W imieniu całego zespołu Instytutu Misesa,

 

 

Mikołaj Pisarski
Prezes Zarządu Instytutu Misesa

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572