Racjonalność w ekonomii – webinarium Instytutu Misesa

23 kwietnia 2020 Aktualności komentarze: 2

Na naszym kanale na YouTube zamieściliśmy webinarium prowadzone przez dra Jakuba Bożydara Wiśniewskiego pt. „Racjonalność w ekonomii: kiedy interes jednostki wchodzi w konflikt z interesem grupowym i jak temu zaradzić?”. Obejrzeć je można klikająć w ten link.

Webinarium odbyło się na żywo w czwartek, 23 kwietnia o godz. 17:00. Podczas spotkania istniała możliwość zadawania pytań do prowadzącego. Zachęcamy do obejrzenia i śledzenia naszych kolejnych filmów.

O autorze:

Pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Nauk Ekonomicznych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz członek rady powierniczej Instytutu Misesa. Czterokrotny stypendysta amerykańskiego Ludwig von Mises Institute i trzykrotny stypendysta Institute for Humane Studies. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Cambridge, doktorat z ekonomii politycznej obronił na King’s College London. Autor książek „The Economics of Law, Order, and Action: The Logic of Public Goods”, “Libertarian Quandaries” i “The Pith of Life: Aphorisms in Honor of Liberty”, a także licznych artykułów naukowych z zakresu ekonomii i filozofii.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

2 Komentarze “Racjonalność w ekonomii – webinarium Instytutu Misesa

  1. Tak, właśnie, oczywiście, ale taki jest ten nasz cudny świat, racjonalny, praktyczny kapitalizm czy fatalny, destrukcyjny socyalizm! Cest la vie!
    Jakie panaceum na to?! Zgodne np. ze złotą filozoficzną zasadą tzw. brzytwy Ockhama – obniżyć podatki! Bo wszystko to podatki, niskie rozwiązują wszelkie problemy, zaś wysokie kumulują kolejne kłopoty i produkują następne! Amen.

  2. Ps. Co ponadto?! to co zwykle, papirologia, mniej, minimum!, stałe przewidywalne prawo finansowe,/gospodarcze, możność inwestowania, przewidywania, przyjaznosc tzw. państwa, czyli biurokracji/urzedasow/rządów/władzy/parlamentów,/im/mniej ustaw, uchwał, przepisów, dyrektyw tym oczywiście lepiej, bo łatwiej, prościej, zwyczajniej etc.
    Czyli zero socyalizmu! Tylko ten przeklęty tzw. wolny rynek! Cha cha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572