Czy warto chodzić na wybory? – nowy odcinek podcastu „Ludzkie gadanie”

8 lipca 2020 Aktualności komentarze: 1

Czy ludzie miłujący wolność powinni uczestniczyć w demokratycznych wyborach? Czy mamy do tego moralne prawo? Czy jest to skuteczny sposób wpływania na rzeczywistość? Czy warto oddać głos nieważny lub głosować na mniejsze zło? A może powinniśmy tworzyć własne radykalnie wolnościowe partie i angażować się w kampanie stricte libertariańskich kandydatów? Na te pytania spróbował odpowiedzieć Norbert Slenzok, który był kolejnym rozmówcą Mateusza Benedyka w dziewiątym odcinku naszego podkastu.

Norbert Slenzok to absolwent filozofii i politologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Obecnie na tej samej uczelni kończy doktorat dotyczący myśli Hansa-Hermanna Hoppego. Autor kilkunastu artykułów naukowych poświęconych etyce, filozofii polityki oraz związkom filozofii z ekonomią. Summer fellow w Mises Institute w Auburn (2019). Teksty Norberta możecie przeczytać m.in. na naszej stronie.

Przypominamy, że „Ludzkie gadanie” dostępne jest na YouTube oraz najpopularniejszych serwisach podcastowych: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Anchor, Breaker, RadioPublic oraz Overcast. Zapraszamy do odsłuchu!

Jeśli chcecie więcej takich podcastów, wesprzyjcie Instytut darowizną klikając w ten link. Dziękujemy!

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Komentarz “Czy warto chodzić na wybory? – nowy odcinek podcastu „Ludzkie gadanie”

  1. Ciekawy podcast. Rzeczywiście dobrze tłumaczy wiele teoretycznych jak również praktycznych aspektów uczestniczenia (lub nie) w wyborach ludzi o libertrianskich poglądach.

    Największe pytanie pozostaje jednak nieodpowiedziane (tak wiem, nie o tym miał być podcast… a jednak) czyli skoro nie wyborami to jak wprowadzić bardziej racjonalny system społeczny… lub zwiększyć ilość elementów wolnorynkowych w obecnym systemie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572