Dlaczego wszyscy lubią Josepha Schumpetera? – kwadrans ze znanymi ekonomistami

28 lipca 2020 Filmy komentarze: 1

Dr hab. Mateusz Machaj – Fundator Instytutu Misesa, opowiada w kwadrans o znanych ekonomistach. Tym razem poświęca go na omówienie dorobku Josepha Schumpetera (1883-1950). Wyjaśnia m.in. znaczenie „twórczej destrukcji” w myśli Austriaka, wskazuje, dlaczego był świetnym historykiem myśli ekonomicznej i dlaczego Böhm-Bawerk uważał go za swojego największego ucznia. Całość wieńczą rozważania o socjalizmie, wielkich firmach i imperializmie.

Przypominamy, że już w najbliższy czwartek (30.07) na naszym kanale na YouTube odbędzie się Q&A z Mateuszem Machajem, podczas którego odpowie na pytania, które padły w komentarzach pod filmami oraz na te, które pojawiać się będą na czacie. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Jeśli chcecie więcej takich materiałów, wesprzyjcie Instytut darowizną klikając w ten link. Dziękujemy!

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Komentarz “Dlaczego wszyscy lubią Josepha Schumpetera? – kwadrans ze znanymi ekonomistami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572