„Bliźnięta Tuttle w obronie uczciwej konkurencji” – kolejna część przygód rodzeństwa już do nabycia w naszym sklepie!

2 grudnia 2020 Aktualności komentarze: 0

Święta to czas, gdy należy pamiętać o każdym, a szczególnie o najmłodszych, którzy z niecierpliwością wyczekują na to, co znajdą pod choinką i co przyniesie im Święty Mikołaj. Z tej okazji wydaliśmy kolejną część przygód „Bliźnięta Tuttle”, która — jak mamy nadzieję — tak jak poprzednie przypadnie do gustu naszym Czytelnikom, a właściwie ich pociechom.

Kolejna odsłona znakomitej lektury dla najmłodszych

W najnowszej części rodzeństwo Tuttle staje naprzeciw biznesmenów, właścicieli korporacji, którzy, dzięki będącym u władzy znajomym, starają się ograniczyć konkurencję. Nasi bohaterowie, aby pomóc swoim bliskim, biorą udział w kampanii, której zadaniem ma być zdobycie rozgłosu i poparcia, aby zmienić istniejące regulacje uniemożliwiające małym firmom wybicie się i sprawiedliwe konkurowanie na rynku. Tym samym przekazują oni czytelnikom takie wartości jak uczciwa konkurencja, równość wobec prawa, potępianie kumoterstwa, czy pozytywnie rozumiany lobbing.

Ta część serii jest zainspirowana książką znakomitego popularyzatora myśli wolnościowej, Henry’ego Hazlitta „Ekonomia w jednej lekcji”, która również została wydana nakładem naszego wydawnictwa.

Kup teraz w naszym sklepie!

To już czwarta książka Instytutu Misesa adresowana do dzieci

W poprzednich tomach „Bliźniąt Tuttle” nasi bohaterowie podążali śladami Fryderyka Bastiata, dzięki czemu zrozumieli na przykład czym jest własność prywatna i grabież. W drugim tomie Emilia i Etan na przykładzie fabryki ołówków mogli dowiedzieć się, czym charakteryzuje się struktura procesu produkcji, oraz jak bardzo skomplikowana jest budowa ołówka. W trzeciej części stawiali zaś czoła potworowi z Wyspy Jekylla, który, jako animizacja inflacji, okrada ludzi z ich pieniędzy.

„Tuttle Twins” – amerykański bestseller dla najmłodszych

„Bliźnięta Tuttle” to amerykański bestseller, który na całym świecie sprzedał się już w ponad milionie egzemplarzy. Cała seria, chwalona przez tysiące zadowolonych rodziców i nauczycieli, składa się z 11 tomików, na stronach których bliźnięta Tuttle poznają idee i dzieła wybitnych obrońców wolności. Seria o przygodach Bliźniąt Tuttle jest oceniana niezwykle wysoko przez amerykańską społeczność homeschoolerów, doczekała się także przekładu na wiele języków.

„Bliźnięta Tuttle” jako dopełnienie oferty edukacyjnej Instytutu Misesa

„Bliźnięta Tuttle” są przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Są doskonałym preludium do „Lekcji Ekonomii” oraz zachętą do zainteresowania podstawami myśli wolnościowej kolejnego pokolenia. Opowiedziane są w nich najprostsze zjawiska, które łatwiej zrozumieć dzięki adekwatnym przykładom. Każda książeczka zawiera słowniczek najważniejszych pojęć oraz listę zagadnień, które warto poruszyć po jej przeczytaniu.

Nie tylko dla libertarian

„Bliźnięta Tuttle” są przeznaczone do szerokiego grona odbiorców, nie tylko zadeklarowanych libertarian czy zwolenników austriackiej szkoły ekonomii. Książeczki są cennym wsparciem dla rodziców, nauczycieli i pasjonatów edukacji ekonomicznej. Słowem dla wszystkich tych, którzy najmłodszemu pokoleniu Polaków pragną zaszczepić wartości takie jak własność, wolność i sprawiedliwość. Także dla dorosłych pozycje z tej serii mogą okazać się fascynującym powrotem do dobrze znanych historii.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572