Sprawdź, jak rozlicza ministerstwo – Twój e-PIT 2021

14 lutego 2021 Aktualności komentarze: 0

Od 15 lutego Ministerstwo Finansów poprzez Twój e-PIT udostępnia rozliczenia za rok 2020.

Czym jest Twój e-PIT?

Twój e-PIT to udostępniana przez Ministerstwo Finansów usługa pozwalająca rozliczyć się na formularzach przygotowanych przez urząd skarbowy. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wypełnia zeznanie roczne za podatnika. Takie wstępnie przygotowane zeznanie jest dostępne do wglądu i modyfikacji w systemie Twój e-PIT.

Obecnie w usłudze są dostępne następujące rodzaje zeznań podatkowych:

  • PIT-37 i PIT-38 – dla dochodów z umów o pracę, zlecenia, o dzieło i z przychodów kapitałowych
  • PIT-36 i PIT-28 – dla dochodów z umów najmu, dzierżawy, z emerytur i rent z zagranicy, z działalności nierejestrowanej (z wyłączeniem działów specjalnych produkcji rolnej i dochodów z działalności gospodarczej).

Dostęp do systemu wymaga posiadania profilu zaufanego lub podania danych z zeszłorocznego rozliczenia.

Skontroluj urząd skarbowy i przekaż 1%!

Warto zatroszczyć się o sprawdzenie poprawności przygotowanego w systemie rozliczenia. Trzeba wiedzieć, że zmodyfikowanie przygotowanego rozliczenia jest koniecznym warunkiem skorzystania z większości należnych ulg podatkowych.

󠀥Upewniając się czy nie zostaliście poszkodowani w obecnym rozliczeniu przekażcie 1% podatku na Instytut Misesa – wystarczy w odpowiednie pole wpisać nasz nr KRS: 0000174572.

Twoje pieniądze przeznaczymy na edukację ekonomiczną:

Propagowanie wiedzy ekonomicznej to droga do wolności, dobrobytu i pokojowych relacji między ludźmi. Wierzymy, że świadomość procesów ekonomicznych i społecznych jest konieczna do budowy bardziej sprawiedliwego i zamożniejszego społeczeństwa!

Wolność nie obroni się sama! Uwolnij 1%

Jak ustawić KRS: 000017457 we właściwej rubryce i jak skorzystać z należnych ulg podatkowych, można dowiedzieć się np. z zeszłorocznego instruktażu Ministerstwa Finansów:

 

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *