Przypadek? Problemy z przekazaniem 1% przez program „Twój e-PIT”

23 lutego 2021 Aktualności komentarze: 0

To tylko chwilowa usterka?

Kolejni Sympatycy dają nam znać o podobnych kłopotach: przez rządowy „Twój e-PIT” bardzo trudno jest przekazać nam 1% podatku. Na liście opp w aplikacji niektórzy użytkownicy nie mogą znaleźć naszego Instytutu.

Dlaczego tak się dzieje? Nie wiemy. Na infolinii dowiedzieliśmy się, że „taki to już ten system jest” i nie wiadomo czy problemy zostaną rozwiązane, Przeprowadziliśmy zatem testy i przesyłamy instrukcję, w jaki sposób zyskać pewność, że część zapłaconego podatku trafi do Instytutu Misesa:

  1. Jeśli przekazałeś nam 1% w zeszłym roku, to powinieneś mieć od razu wskazany Instytut Misesa w odpowiedniej rubryce.
  2. Jeśli rubryka jest pusta lub pojawia się inny podmiot, to spróbuj poszukać nazwy Instytutu na liście używając dowolnych słów z pełnej nazwy naszej organizacji, tj. Fundacja Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa.
  3. Jeśli Instytutu Misesa nie ma na liście OPP, spróbuj poszukać nas nrem KRS: 0000174572.
  4. Jeśli także ten sposób nie pomoże, należy wylogować się i ponownie zalogować.
  5. W przypadku dalszych problemów, skorzystaj z innego urządzenia – „Twój e-PIT” działa zarówno na komputerach, jak i na smartfonach czy tabletach.
  6. Jeśli to nie pomoże, pamiętaj że Twój e-PIT to system zamówiony przez państwo, dlatego;
  7. skorzystaj z PITax – co prawda musisz w nim przepisać dane z pitów, ale za to jest to skuteczna możliwość przekazania nam 1% albo
  8. uzupełniając pita ręcznie, podaj nasz nr KRS: 0000174572.

Wolność nie obroni się sama! Uwolnij 1%

Te doświadczenia pokazują nam, że wolność naprawdę nie obroni się sama, dlatego tak ważne jest by wspierać organizacje takie jak Instytut Misesa, które nie korzystają z publicznych dotacji i walczą w obronie wolnego rynku.

Przekazałeś już 1% innej organizacji?

Nic nie szkodzi, nie każdy ma na tyle czasu by próbować obejść państwowy system. Pamiętaj jednak, że możesz wspierać nas na różne sposoby, np.:

Twoje pieniądze przeznaczymy na edukację ekonomiczną:

Propagowanie wiedzy ekonomicznej to droga do wolności, dobrobytu i pokojowych relacji między ludźmi. Wierzymy, że świadomość procesów ekonomicznych i społecznych jest konieczna do budowy bardziej sprawiedliwego i zamożniejszego społeczeństwa!

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572