Audiobook „Rząd wszechmogący” jest już dostępny!

3 czerwca 2021 Aktualności komentarze: 0

Niespełna dwa lata po wydaniu przez nas audiobooka „Ludzkiego działania”, wracamy z kolejną pozycją Ludwiga von Misesa w tej samej formie: „Rząd wszechmogący” jako audiobook jest już dostępny w Audiotece, a już wkrótce także w innych serwisach.

Audiobook Rząd wszechmogący

KUP TERAZ

O książce

Klasyczne dzieło najwybitniejszego przedstawiciela austriackiej szkoły ekonomii Ludwiga von Misesa wydane podczas jego emigracji w Stanach Zjednoczonych w 1948 r. i po raz pierwszy opublikowane po polsku nakładem naszego wydawnictwa w 2018 r. W „Rządzie wszechmogącym” Mises pokazuje, jakie zagrożenia wiążą się ze stosowaniem polityki protekcjonizmu i etatyzmu.

Książkę w wersji papierowej oraz jako e-book można kupić w naszym sklepie.

Audiobook – co znajdę w „Rządzie wszechmogącym”?

Książka zawiera wnikliwą analizę politycznej rzeczywistości ówczesnych Niemiec. Dowodzi, że korzenie totalitarnej tragedii, która wstrząsnęła światem, sięgają znacznie głębiej niż tylko przegranej I wojny światowej czy niekorzystnych dla Niemiec postanowień traktatu wersalskiego. Kraj ten już od połowy XIX wieku stopniowo odchodził od wolności, polityki wolnorynkowej i skończył rządzony przez Hitlera i nazistów.

Autor z charakterystyczną dla siebie konsekwencją i jasnością wywodu prowadzi słuchacza przez historię, ukazując mechanizmy utrwalania się etatystycznych błędów w mentalności elity oraz narodu. Przedstawia także czasy mu współczesne, wiążąc totalitaryzm z pochwałą rozrostu władzy państwowej i badając oblicza, które w różnych społeczeństwach potrafi on przyjąć. Mises ujmuje go jako problem globalny, dokonując krytycznego przeglądu ówczesnych wyobrażeń powojennego porządku politycznego, zawierających w sobie błędy „racjonalnego planowania” i rozprawia się z licznymi mitami, jak choćby przekonaniem o kapitalistycznej istocie nazizmu.

Okraszony nawiązaniami do dorobku teoretycznego Misesa, takimi jak dowiedzenie niemożności kalkulacji ekonomicznej w socjalizmie, audiobook pozwala w pełni docenić wiedzę i erudycję autora. Dzięki temu słuchacz będzie mógł spojrzeć jego oczami na jeden z najbardziej kluczowych okresów w dziejach ludzkości, silnie rzutujący również na współczesność.

„Rząd wszechmogący” nie traci na aktualności

W dobie powracającej mody na kontrolowanie przez instytucje państwa kolejnych sfer życia gospodarczego i osobistego, audiobook „Rząd wszechmogący” to znakomita przestroga przed rozwojem etatyzmu, a także narzędzie edukacji historycznej, politologicznej i ekonomicznej.

KUP TERAZ

Posłuchaj fragmentu audiobooka

 

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572