Andrzej Bobkowski. Pisarz, przedsiębiorca, liberał – bezpłatny ebook!

26 czerwca 2021 Internetowa Biblioteka Ekonomiczna komentarze: 3

Mamy przyjemność przedstawić książkę Tomasza Kłosińskiego, wieloletniego współpracownika Instytutu Misesa. Pracę wydaliśmy w formie bezpłatnego e-booka w ramach projektu Internetowa Biblioteka Ekonomiczna.

Autor postanowił przyjrzeć się postaci Andrzeja Bobkowskiego – wybitnego polskiego intelektualisty, prawdziwie nieujarzmionej duszy i do tego z wykształcenia ekonomisty – z wolnościowej perspektywy. Książkę publikujemy w szczególnym dniu w 60 rocznicę śmierci pisarza (zmarł 26 czerwca 1961 w mieście Gwatemala).

Z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że ta pozycja będzie dla Państwa ciekawa…

Ze wstępu autora:

Niewielu mieliśmy w Polsce pisarzy konsekwentnie antysocjalistycznych, a niestety jeszcze mniej mieliśmy wśród nich radykalnych zwolenników wolności indywidualnej (w tym wolności gospodarczej). W XX wieku było kilka wyjątków od tej przygnębiającej tendencji: Józef Mackiewicz, Leopold Tyrmand, Stefan Kisielewski, Mirosław Dzielski. Najwybitniejszym z tych wyjątków był jednak Andrzej Bobkowski. Pisarz nie tylko głoszący w swojej twórczości idee liberalizmu „integralnego”, lecz również żyjący w zgodzie z nimi par excellence.

Redakcja mises.pl zaprasza do pobierania i życzy miłej lektury.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

3 Komentarze “Andrzej Bobkowski. Pisarz, przedsiębiorca, liberał – bezpłatny ebook!

  1. Odłożyłem po 5 minutach lektury bo autor wychwalając pod niebiosa wolność od systemów i ideologi nachalnie forsuje swoją własną… a najgorsze że, w zauroczeniu nie wie, że pisze prozą (jak Pan Jourdain).
    Z takiej perspektywy to można studiować konkurencyjne szkoły ekonomii a nie literaturę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *