„Bliźnięta Tuttle i centralne plażowanie” – wakacyjna część przygód rodzeństwa już w naszym sklepie!

14 lipca 2021 Aktualności komentarze: 0

Wakacje to idealny okres na poszerzenie swoich horyzontów i znalezienie nowych zainteresowań. Instytut Misesa ułatwia najmłodszym (i nie tylko) zrealizowanie ambitnych, letnich planów i wydaje kolejną część „Bliźniąt Tuttle”. Zapraszamy do zakupów!

Kup teraz w naszym sklepie!

Pokaż dziecku, że państwo może zniszczyć wszystko, nawet wakacje…

Poprzednie odsłony przygód Etana i Emilii cieszyły się dużą popularnością i zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i starszych czytelników. Tym razem bliźnięta na własnej skórze przekonają się czym jest centralne planowanie i jakie mogą być skutki nieodpowiedzialnych decyzji „wszechwiedzących” urzędników. Emilia i Etan wraz z ich wujkiem Benem przeprowadzą prawdziwe dziennikarskie śledztwo, żeby dowiedzieć się dlaczego ich ukochana La Playa, która jeszcze niedawno tętniła życiem, jest omijana przez turystów i opuszczona przez mieszkańców. Rodzeństwo pozna wiele nowych, istotnych pojęć, jak kolektywizm i indywidualizm.

Kup teraz w naszym sklepie!

To już piąta książka Instytutu Misesa adresowana do dzieci!

W poprzednich tomach „Bliźniąt Tuttle” nasi bohaterowie podążali śladami Fryderyka Bastiata, dzięki czemu zrozumieli na przykład czym jest własność prywatna i grabież. Następnie Emilia i Etan na przykładzie fabryki ołówków dowiedzieli się, czym charakteryzuje się struktura procesu produkcji na przykładzie budowy ołówka. Później stawiali zaś czoła potworowi z Wyspy Jekylla, który, jako animizacja inflacji, okrada ludzi z ich pieniędzy. W ostatniej wydanej przez nas części rodzeństwo walczyło z biznesmenami, którzy mając powiązania z władzą starali się ograniczać wolną konkurencję.

Najnowsza część serii nawiązuje do książki „Droga do zniewolenia” wybitnego ekonomisty i laureata Nagrody Nobla – Friedricha Augusta Hayeka.

„Tuttle Twins” – amerykański bestseller dla najmłodszych

„Bliźnięta Tuttle” to amerykański bestseller, który na całym świecie sprzedał się już w ponad milionie egzemplarzy. Cała seria, chwalona przez tysiące zadowolonych rodziców i nauczycieli, składa się z 11 tomików. W każdym z nich młodzi czytelnicy poznają idee i dzieła wybitnych obrońców wolności. Seria o przygodach Bliźniąt Tuttle jest oceniana niezwykle wysoko przez amerykańską społeczność homeschoolerów, doczekała się także przekładu na wiele języków.

„Bliźnięta Tuttle” jako dopełnienie oferty edukacyjnej Instytutu Misesa

„Bliźnięta Tuttle” są to książeczki dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Są doskonałym preludium do „Lekcji Ekonomii” oraz zachętą do zainteresowania podstawami myśli wolnościowej kolejnego pokolenia. Historie prowadzą przez najprostsze zjawiska, które łatwiej zrozumieć dzięki adekwatnym przykładom. Każda książeczka zawiera słowniczek najważniejszych pojęć oraz listę zagadnień, które warto poruszyć po jej przeczytaniu.

Nie tylko dla libertarian

„Bliźnięta Tuttle” są przeznaczone do szerokiego grona odbiorców, nie tylko zadeklarowanych libertarian czy zwolenników austriackiej szkoły ekonomii. Książeczki są cennym wsparciem dla rodziców, nauczycieli i pasjonatów edukacji ekonomicznej. Słowem dla wszystkich tych, którzy najmłodszemu pokoleniu Polaków pragną zaszczepić wartości takie jak własność, wolność i sprawiedliwość. Także dla dorosłych pozycje z tej serii mogą okazać się fascynującym powrotem do dobrze znanych historii.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *