Ludzkie gadanie #19: Ubezpieczenia prywatne a ubezpieczenia społeczne

10 września 2021 Aktualności komentarze: 0

Wydatki związane z tzw. ubezpieczeniami społecznymi i zdrowotnymi stanowią ponad 30% wydatków finansów publicznych. Czy sektor prywatny mógłby lepiej zadbać w tym względzie o osoby korzystające z tych usług? Na to pytanie pomoże nam odpowiedzieć Paweł Skotnicki – właściciel Kancelarii Finansowej Paweł Skotnicki oraz autor m.in. książki „Polak mądry przed szkodą”.

Obowiązkowe składki od medianowej pensji w Polsce to obecnie około 1 900 zł miesięcznie. Jaki pakiet ubezpieczeń od konkretnych ryzyk mogliby zaoferować prywatni ubezpieczyciele za taką kwotę? Co w przypadku śmierci, tymczasowej i trwałej niezdolności do pracy, dożycia sędziwego wieku, choroby, konieczności odbycia drogiego leczenia itd.? Co z osobami starszymi i uboższymi – na co mogłyby one liczyć? Odpowiedzi na te pytania usłyszycie w naszym kolejnym Ludzkim gadaniu:

Subskrybuj nasz kanał by być na bieżąco!

Przypominamy, że „Ludzkie gadanie” dostępne jest na YouTube oraz najpopularniejszych serwisach podcastowych: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Anchor, Breaker, RadioPublic oraz Overcast. Zapraszamy do odsłuchu!

Jeśli chcesz więcej takich podcastów, wesprzyj Instytut darowizną klikając w ten link. Dziękujemy!

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *