Zapraszamy na VIII Zjazd Austriacki

8 listopada 2021 Aktualności komentarze: 0

Po pandemicznej przerwie powraca największe spotkanie sympatyków austriackiej szkoły ekonomii w Polsce!

Zjazd Austriacki to cykliczna konferencja naukowo-popularyzatorska organizowana przez nasz Instytut. Podczas wydarzenia uczestnicy z całej Polski mają okazję zapoznać się z najnowszymi, światowymi trendami w obszarze jednego z najszybciej rozwijających się nurtów współczesnej myśli ekonomicznej: austriackiej szkoły ekonomii.

W tym roku spotykamy się w Nowym Sączu. Miejsce to nie jest przypadkowe: to tam urodził się Carl Menger, założyciel szkoły sustriackiej. W tym roku obchodzimy 150 rocznicę wydania jego przełomowego dzieła – Zasady Ekonomii, które zapoczątkowało współczesną ekonomię opartą na subiektywnej teorii wartości i marginalizmie (tzw. rewolucja marginalistyczna). Dlatego jego osobie i dziedzictwu poświęcony będzie tegoroczny Zjazd!

Dodatkowo, na rok 2021 przypadają 18-naste urodziny Instytutu Misesa. W dorosłość wchodzimy z przytupem, dlatego uczestnicy Zjazdu Austriackiego jako pierwsi dowiedzą się o naszych nowych projektach.

Do zobaczenia 20 listopada!

Więcej informacji: https://zjazdaustriacki.mises.pl/

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *