Życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok

25 grudnia 2021 Aktualności komentarze: 0

Droczy Czytelnicy, Sympatycy, Darczyńcy i Przyjaciele Instytutu Misesa,

z okazji Świąt Bożego Narodzenia, pragnę złożyć Wam serdeczne życzenia.

Bardzo cieszę się, że w kolejnym roku mogliśmy liczyć na Waszą obecność i wsparcie. Mijający rok był dla nas szczególny: to 150 lat temu, w pismach Carla Mengera, swój początek miała szkoła austriacka. Zbliżając się do końca roku mam poczucie, że uczciliśmy go godnie, a nasze tegoroczne sukcesy edukacyjne odbiły się szerokim echem w kraju i za granicą. Ten ciągły rozwój naszej działalności nie byłby możliwy bez Waszego zaangażowania i wsparcia, za co kieruję serdeczne wyrazy wdzięczności!

Święta Bożego Narodzenia to czas gdy szczególnie mocno słyszymy wezwanie: „pokój ludziom dobrej woli”. Podczas rozgrywającego się na naszych oczach ekonomicznego i geopolitycznego przyspieszenia to wezwanie będzie szczególnie aktualne przy tegorocznych stołach wigilijnych. Według Ludwiga von Misesa widoczny na nich dobrobyt i całe stojące za nim współczesne społeczeństwo są możliwe do utrzymania tylko w warunkach trwałego pokoju. W innym miejscu napisał on kiedyś, że ktokolwiek życzy sobie pokoju między ludźmi, musi walczyć z etatyzmem.

Głęboko wierzę, że Sympatycy Instytutu Misesa to właśnie tacy „ludzie dobrej woli”. Dlatego pragnę gorąco życzyć Wam wszystkim wytchnienia wśród bliskich i rodziny na Święta, a na cały Nowy Rok wytrwałości i siły do walki w obronie pokoju dla nas wszystkich.

W imieniu całego zespołu Instytutu Misesa,

 

 

Mikołaj Pisarski
Prezes Zarządu

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572