Pobudzanie popytu jest krótkowzroczne i nieuzasadnione!

6 stycznia 2022 Filmy komentarze: 0

„Kryzys jest taką ciekawą sytuacją, że pozwala nam testować wiele ekonomicznych idei”. O skutkach owego testowania w wywiadzie z Mateuszem Benedykiem rozmawiał Ekonomista Instytutu Misesa, Przemysław Rapka. Uwaga została zwrócona na dwa pomysły, które w ostatnich kilkunastu miesiącach budziły największe zainteresowanie zarówno debaty publicznej, jak i politycznych decydentów: nowoczesną teorię monetarną i gwarantowany dochód podstawowy.

W jakim stopniu owe idee zostały wdrożone? Jakie są tego skutki? Czy stymulowanie popytu było dobrym rozwiązaniem w obliczu obecnego kryzysu? I co wspólnego z tym wszystkim ma rozumienie kapitałowej struktury produkcji? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące politycznych rozwiązań stosowanych od początku pandemii znajdziemy w poniższej rozmowie. Zachęcamy do obejrzenia.

Jeśli chcesz więcej takich filmów, wesprzyj Instytut darowizną: https://mises.pl/przekaz-darowizne/

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572