Wykorzystaj ulgę dla wolności! – Twój e-PIT 2022

15 lutego 2022 Aktualności komentarze: 0

Od dziś Ministerstwo Finansów poprzez Twój e-PIT udostępnia rozliczenia za rok 2021. W czasach Polskiego Ładu pamiętajcie o 1% dla Instytutu Misesa – prawdziwej uldze dla wolności!  

Wystarczy podać KRS: 0000174572. 

Czym jest Twój e-PIT?

Twój e-PIT to udostępniana przez Ministerstwo Finansów usługa pozwalająca rozliczyć się na formularzach przygotowanych przez urząd skarbowy. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wypełnia zeznanie roczne za podatnika. Takie wstępnie przygotowane zeznanie jest dostępne do wglądu i modyfikacji w systemie Twój e-PIT. 

Obecnie w usłudze są dostępne następujące rodzaje zeznań podatkowych: 

  • PIT-37 i PIT-38 – dla dochodów z umów o pracę, zlecenia, o dzieło i z przychodów kapitałowych 
  • PIT-36 i PIT-28 – dla dochodów z umów najmu, dzierżawy, z emerytur i rent z zagranicy, z działalności nierejestrowanej (z wyłączeniem działów specjalnych produkcji rolnej i dochodów z działalności gospodarczej). 

Dostęp do systemu wymaga jedynie posiadania profilu zaufanego, e-dowodu, aplikacji mObywatel lub po prostu podania danych identyfikujących – numeru PESEL i kwoty ubiegłorocznego rozliczenia. 

Twoje wsparcie to ulga dla wolności. Przekaż nam swój 1%!

Warto zatroszczyć się o sprawdzenie poprawności przygotowanego w systemie rozliczenia. Trzeba wiedzieć, że zmodyfikowanie przygotowanego rozliczenia jest koniecznym warunkiem skorzystania z większości należnych ulg podatkowych.

Darowizny przekazane w 2021 roku na organizację pożytku publicznego, jaką jest Instytut Misesa podlegają odliczeniu od podatku.

󠀥Upewniając się czy nie zostaliście poszkodowani w obecnym rozliczeniu przekażcie 1% podatku na Instytut Misesa – wystarczy w odpowiednie pole wpisać nasz nr KRS: 0000174572. 1% 

1% dla Instytutu Misesa to prawdziwa ulga dla wolności. Twoje pieniądze przeznaczymy na edukację ekonomiczną: 

Propagowanie wiedzy ekonomicznej to droga do wolności, dobrobytu i pokojowych relacji między ludźmi. Wierzymy, że świadomość procesów ekonomicznych i społecznych jest konieczna do budowy bardziej sprawiedliwego i zamożniejszego społeczeństwa! 

Jak ustawić KRS: 000017457 we właściwej rubryce i jak skorzystać z należnych ulg podatkowych, można dowiedzieć się np. z zeszłorocznego instruktażu Ministerstwa Finansów:

 

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *