Co ekonomia mówi o imigracji?

16 lutego 2022 Filmy komentarze: 0

Mateusz Benedyk zaprasza na rozmowę z Rafałem Trzeciakowskim (FOR) o imigracji z perspektywy ekonomii. Jaki wpływ na gospodarkę mają imigranci? Obejrzyjcie nasz najnowszy film na YouTube.

Mateusz Benedyk wraz z ekspertem Forum Obywatelskiego Rozwoju – Rafałem Trzeciakowskim, rozmawiają o imigracji i ekonomii. Doskonałym wstępem do rozmowy o imigracji okazała się wydana nakładem naszego wydawnictwa we współpracy z Freedom Publishing książka Bryana Caplana „Otwarte granice. Co nauka i etyka mówią nam o imigracji”. Rafał Trzeciakowski starał się przybliżyć wpływ imigracji na gospodarkę i wyjaśnić dlaczego intuicyjne skojarzenia z imigracją są często błędne.

Zachęcamy także do przeczytania jednego z artykułów Trzeciakowskiego właśnie o imigracji. Tekst dostępny jest na stronie FOR.

Książkę, o której rozmawiają panowie, można nabyć w tym miejscu.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572