Nie ma czegoś takiego jak darmowa woda z kranu w restauracji

28 kwietnia 2022 Filmy komentarze: 1

Milton Friedman powiedział kiedyś, że nie ma darmowych obiadów. Mateusz Benedyk i dr Krzysztof Turowski odpowiadają na pytanie, czy jest za to darmowa woda w restauracji.

Kilka tygodni temu na jednej z największych grup wolnościowych na Facebooku rozgorzał ogromny spór o darmową wodę z kranu w restauracjach. Czy przedsiębiorcy powinni mieć obowiązek oferowania kranówki za darmo w swoich restauracjach? Nad problemem z perspektywy ekonomicznej pochylili się Mateusz Benedyk i dr Krzysztof Turowski. W rozmowie Ekonomiści Instytutu Misesa skupili się przede wszystkim na przyczynach braku darmowej „kranówki” w restauracjach oraz potencjalnych skutkach jej obecności. Zapraszamy do wysłuchania całości rozmowy:

Subskrybuj nasz kanał by być na bieżąco!

Jeśli chcesz więcej takich podcastów, wesprzyj nas darowizną klikając w ten link. Dziękujemy!

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Komentarz “Nie ma czegoś takiego jak darmowa woda z kranu w restauracji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572