Za nami pierwsza Szkoła Filozofii Polityki Instytutu Misesa

24 maja 2022 Aktualności komentarze: 0

Odbyła się pierwsza Szkoła Filozofii Polityki Instytutu Misesa. Nasz najnowszy projekt spotkał się z wielkim zainteresowaniem. Liczba i jakość nasyłanych do nas zgłoszeń przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

W dniach 18-22 maja czołowi polscy filozofowie zajmujący się myślą libertariańską i klasyczno-liberalną przekazywali swoją wiedzę 40 stypendystom Instytutu Misesa. Zarówno aktywnością, jak i poziomem merytorycznym dyskusji uczestnicy dowiedli, że w naszym kraju powstaje kolejne pokolenie wolnościowców gotowych krzewić liberalną myśl w społeczeństwie.

Intelektualnemu pobudzeniu sprzyjało zwłaszcza malownicze położenie obiektu, w którym odbywała się Szkoła, nad Jeziorem Zegrzyńskim. Skupieni w tym miejscu adepci myśli wolnościowej mieli nie tylko okazję rozwiać swoje wątpliwości, ale również zawierać znajomości budujące siatkę intelektualną polskiego liberalizmu.

Organizacja tego wydarzenia byłaby niemożliwa, bez udziału osób, które wsparły nas w jego tworzeniu. Dziękujemy zwłaszcza dr. Norbertowi Slenzokowi, dyrektorowi programowemu Szkoły, za przygotowanie jej od strony merytorycznej i zaproszenie prelegentów.

Dziękujemy naszym głównym partnerom: Fundacji Wolności Gospodarczej i Liberalizm.net za ich wsparcie, dzięki któremu mogliśmy zapraszać uczestników do bezpłatnego udziału w Szkole.

Dziękujemy wszystkim prywatnym osobom, które poświęciły swoje zasoby dla wsparcia naszego projektu i jego stypendystów:
Mateuszowi Czyżniewskiemu,
Janowi Kłosińskiemu,
Janowi Malinowskiemu,
Pawłowi Młynarkowi,
Bartoszowi Biernackiemu,
Dawidowi Duchowi,
Bartoszowi Dziewie,
Filipowi Roguszce i
Kornelowi Wojtkiewiczowi.

Zapraszamy do udziału i wspierania nas w kolejnych edycjach Szkoły Filozofii Polityki a także innych naszych projektów.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572