Zmarł prof. Witold Kwaśnicki

19 lipca 2022 Aktualności komentarze: 2

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Witolda Kwaśnickiego.

Dziś odszedł od nas najwybitniejszy przedstawiciel austriackiej szkoły ekonomii, myśli liberalnej i wolnorynkowej w Polsce. Jego wsparcie dla działalności Instytutu Misesa i wkład w krzewienie idei wolnorynkowych był nieoceniony. Profesor był z nami od samego początku. To właśnie pod wpływem prowadzonych przez niego zajęć Mateusz Machaj, prawie 20 lat temu, postanowił ufundować Instytut Misesa. Między innymi dzięki niemu możemy czytać w języku polskim „Ludzkie działanie”, gdyż był jego redaktorem naukowym. Profesor Kwaśnicki, idee Ludwiga von Misesa propagował również poza naszym środowiskiem, wspierając i realizując takie inicjatywy jak Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej.

Bardzo będzie nam brakować osoby profesora Kwaśnickiego. Rodzinie, przyjaciołom i bliskim pragniemy złożyć kondolencje. Zespół Instytutu Misesa.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

2 Komentarze “Zmarł prof. Witold Kwaśnicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572