Zakończyliśmy IX Szkołę Ekonomiczną Instytutu Misesa

21 września 2022 Aktualności komentarze: 0

W ubiegłą niedzielę, 18 września, dobiegła końca IX Szkoła Ekonomiczna Instytutu Misesa. W jej trakcie 33 stypendystów miało okazję uczestniczyć w wykładach i seminariach dotyczących teorii i praktyki austriackiej szkoły ekonomii. Zwieńczeniem Szkoły był dobrowolny egzamin. Z możliwości podejścia do niego skorzystała jednak zdecydowana większość uczestników.

Wśród wykładowców nie zabrakło najbardziej znanych polskich przedstawicieli ASE. Byli to m.in. dr hab. Mateusz Machaj prof. UWr., dr Jakub Bożydar Wiśniewski czy dr Mateusz Benedyk. Swoją obecnością uczestników Szkoły zaszczycił również rektor Uniwersytetu w Białymstoku prof. Robert Ciborowski.

Wydarzenie odbyło się w podwarszawskiej miejscowości Falenty. Była to doskonała okazja do skorzystania nie tylko z merytorycznych aspektów Szkoły, ale również malowniczej przyrody Mazowsza.

Organizacja tego projektu nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie zaangażowanie naszych Darczyńców. Dzięki ich wsparciu uczestnicy Szkoły mogli wziąć w niej udział całkowicie bezpłatnie. Szczególnie dziękujemy Mecenasom tego projektu, którymi są: Bogusław Marzec, Marek Górecki, Krystian Sycz, Stanisław Gruszka, Radosław Paklikowski, Tomasz Malinowski, Iwo Orzełek, Paweł Młynarek i Mateusz Czyżniewski.

Wszystkim Darczyńcom, Mówcom, a także Uczestnikom Szkoły z całego serca dziękujemy. Mamy nadzieję ponownie spotkać się z nimi już niedługo, w październiku, przy okazji kolejnego Zjazdu Austriackiego, na którego wszystkich Państwa zapraszamy!

Podium egzaminu IX Szkoły Ekonomicznej. Od lewej: Jakub Konończuk (II miejsce), Mateusz Czyżniewski (I miejsce) i Michał Gutowski (III miejsce).

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *