„Zapomniany człowiek” – nowość w sklepie Instytutu Misesa

2 grudnia 2022 Aktualności komentarze: 0

Przedstawiamy Państwu najnowszą pozycję opublikowaną przez Instytut Misesa. Zapomniany człowiek okładka

„Zapomniany człowiek” to książka, która po trochu opisuje każdego z nas. Jak w przedmowie do polskiego wydania pisze Marcin Zieliński:

Zapomniany człowiek to człowiek, o którym „nigdy się nie myśli”. Zapomniany człowiek „jest ofiarą reformatorów, myślicieli społecznych i dobroczyńców”, którzy, widząc, że komuś dzieje się krzywda, stwierdzają, że państwo powinno się tym zająć. Zapomniany człowiek „jest prostym, uczciwym robotnikiem, gotowym zarabiać na życie produktywną pracą”, ignorowanym, bo „nie prosi o żadne przysługi”. I to zapomniany człowiek za wszystkie te pomysły płaci – „wszystkie ciężary spadają na niego”.

Książka, pomimo swoich niewielkich rozmiarów, może być bardzo pomocna w rozumieniu otaczającego nas świata. W treściwy sposób przekazuje ona prawdę, o której nikt chcący rozumieć rzeczywistość gospodarczą, nie powinien zapominać.

W książce, poza esejem Williama Grahama Sumnera o tym samym tytule, przeczytać można jeszcze nawiązujący do niego tekst ś.p. prof. Witka Kwaśnickiego zatytułowany „zapomniany podatnik”

Książka już dostępna w naszym sklepie!

Kup ją w wersji

papierowej

lub

jako ebook

O autorze:

William Graham Sumner (1840–1910) – jeden z ojców socjologii, filozof polityczny, profesor Uniwersytetu Yale, klasyczny liberał i leseferysta, autor licznych prac na temat etyki, historii Stanów Zjednoczonych, historii gospodarczej, teorii polityki, socjologii i antropologii.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572