W sierpniu 2003 r. Mateusz Machaj ufundował Fundację Instytut Ludwiga von Misesa, która od 2015 r. zyskała nazwę Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa. Przez te 12 lat młodzieńcza pasja do ekonomii i wolności fundatora połączona z wysiłkiem dziesiątek wolontariuszy, współpracowników i darczyńców pozwoliła na przeobrażenie Instytutu w sprawnie działającą organizację, która prowadzi prężną działalność wydawniczą, udostępnia na swojej stronie internetowej setki tekstów i innych zasobów o tematyce ekonomicznej, organizuje lekcje, wykłady, konferencje i szkolenia dla wszystkich osób zainteresowanych zrozumieniem zasad rządzących gospodarczą działalnością człowieka.


Kamienie milowe w rozwoju Instytutu Misesa
- Inauguracja strony mises.pl – Grudzień 2003
- Wydanie „Ludzkiego działania” – Październik 2007
- Organizacja pierwszego Letniego Seminarium Austriackiego – Wrzesień 2008
- Inauguracja Kryzys Blogu – Listopad 2008
- Organizacja Szkoły Ekonomicznej. Pierwszy raz w historii Instytut finansuje koszty wydarzenia systemem stypendiów naukowych – Styczeń 2016
Byli prezesi zarządu:
Prawnik, pierwszy w historii prezes Instytutu Misesa. Za jego kadencji wystartowała strona mises.pl i uruchomiomono pierwszy cykl komentarzy ekspertów Instytutu.
Witold Falkowski współpracował z Instytutem Misesa od jego początków, a w 2006 roku objął funkcję prezesa zarządu Instytutu. Z jego inicjatywy Instytut rozwinął działalność wydawniczą (pierwszą publikacją było Ludzkie działanie Misesa w jego tłumaczeniu) oraz powołał do życia ogólnopolską sieć Klubów Austriackiej Szkoły Ekonomii (KASE). Falkowski zainicjował również projekty „Lekcje Ekonomii” i „Akademia Misesa”. Jako szef Wydawnictwa IM był redaktorem serii książkowych „Biblioteka Klasyków Ekonomii” i „Pod Prąd Głównego Nurtu Ekonomii” (łącznie 14 tytułów). Był organizatorem bądź nadzorował organizację takich imprez jak coroczne Letnie Seminarium Ekonomiczne (pierwotna nazwa: Letnie Seminarium Austriackie), międzynarodowa konferencja „Mises – Obrońca cywilizacji i ekonomii” (Warszawa 2007) i wizyta profesora Jesúsa Huerta de Soto (Warszawa 2009). W 2014 r. odszedł ze stanowiska prezesa i zakończył współpracę z IM.
Jako eksperci współpracowali z nami też: