Nie zapomnij rozliczyć PIT do końca kwietnia
KRS: 0000174572

Austriacka teoria ekonomii

cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Świadczą o tym liczne komentarze i pytania, które otrzymujemy pocztą elektroniczną. Po polsku można przeczytać ważne książki takich autorów jak Ludwig von Mises, Friedrich von Hayek, Murray N. Rothbard, Henry Hazlitt, Hans Hermann Hoppe czy Jesús Huerta De Soto.

Rośnie ilość źródeł, dzięki którym można pogłębiać swoją wiedzę o ekonomii austriackiej. Brakuje jednak fachowych wykładowców, którzy zechcieliby prowadzić zajęcia na ten temat. Proponujemy rozwiązać ten problem budując sieć klubów samokształceniowych, które poprzez swoją działalność nie tylko przyczynią się do poszerzenia wiedzy ich członków, ale także spopularyzują nurt austriacki w ekonomii.

kase-heading-960x760
Dołącz teraz

Cel

Samokształcenie w tematyce dotyczącej austriackiej szkoły ekonomii oraz pomoc merytoryczna i organizacyjna w edukacji

Ideą powołania do życia ogólnopolskiej sieci Klubów ASE jest zachęcenie wszystkich zainteresowanych do samokształcenia w tematyce dotyczącej austriackiej szkoły ekonomii oraz pomoc merytoryczna i organizacyjna w edukacji. Chcemy, żeby z czasem pod szyldem Klubów ASE powstała ogólnopolska sieć ośrodków myśli austriackiej kształcących przyszłych ekonomistów i lokalnych liderów opinii.

Osiągnięcia

Od 2008 roku na terenie całej Polski udało się utworzyć grupę kilkunastu aktywnie działających Klubów.

Stały się one kuźnią kilku obecnie niezależnych projektów Instytutu Misesa, między innymi zainicjowane przez Olgierda Sroczyńskiego i Szymona Chrupczalskiego w Krakowie lekcje ekonomii w szkołach średnich.

Przedstawiciele KASE regularnie występują w mediach.

KASE to jednak przede wszystkim kuźnia kadr, wiele z osób aktywnie działających w Klubach zdobyło wiedzę i doświadczenie, które umożliwiło im zostanie młodszymi ekspertami a następnie ekspertami Instytutu Misesa.

Wielu innych, poprzez aktywną działalność w projektach realizowanych przez Fundację zyskało cenne doświadczenie i umiejętności.

Stypendia i rabaty

Kluby pozostają w stałej łączności z Instytutem Misesa, mogą one liczyć nie tylko na wsparcie merytoryczne, ale także finansowe. Dla wszystkich działających Klubów przewidziane są duże rabaty i zniżki, najbardziej aktywne mogą liczyć na granty na swoją działalność, zaś dla najaktywniejszych członków Klubów przewidzieliśmy nagrody, zniżki i stypendia na seminaria w Polsce i za granicą.

Jak dołączyć do Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomicznej?

Jeśli chcesz założyć Klub w swoim mieście, wyślij zgłoszenie na adres: pawel.kot@mises.pl

Następnie zbierz jeszcze 2 osoby, które razem z Tobą będą chciały założyć Klub w swoim mieście, wypełnij poniższą deklarację i wyślij na adres, który otrzymasz mailem. To wszystko! Wtedy już wystarczy zacząć działać!

Wciąż nie ma Klubów w wielu dużych miastach Polski. Czekamy też na mniejsze ośrodki!

Najczęściej zadawane pytania

Kluby
KASE Toruń
KASE Toruń
KASE Kraków
KASE Kraków

FAQ

Najczęściej zadawane pytania
Czy w jednym mieście może być tylko jeden Klub ASE?
Co jeśli w moim mieście istniał kiedyś Klub, ale jego działalność zawieszono?
Jakie korzyści mam z tego, że zostaję członkiem Klubu?
Czym członkowie Klubów mogą się zwracać do Instytutu Misesa o pomoc merytoryczną?
Czy członkowie KASE mogą liczyć na rabaty na produkty Instytutu?
Co zrobić jeśli nie posiadam zbyt dużej wiedzy z austriackiej szkoły ekonomii a chciałbym założyć KASE?

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.