Murray N. Rothbard, Making Economic Sense

 
Zbiórka została zakończona – udało się nam zebrać 1145 zł. Dziękujemy wszystkim mecenasom za wsparcie!

Przedstawiamy Państwu możliwość objęcia mecenatu nad książką amerykańskiego ekonomisty, Murraya N. Rothbarda, pt. Ekonomiczny punkt widzenia.

Darczyńcom oferujemy udział w Programie Mecenasów oraz prestiżowe podziękowania na kartach książki i stronie internetowej Instytutu – www.mises.pl.

 

Murray Rothbard 576x720

 

Murray N. Rothbard (1926-1995) był człowiekiem wyposażonym jedynie w maszynę do pisania, a stał się inspiracją do globalnej odnowy nauk wolnościowych. Podczas 45 lat pracy, w 25 książkach i tysiącach artykułów, walczył z każdym niszczycielskim trendem poprzedniego wieku — socjalizmem, upaństwowieniem, relatywizmem i scjentyzmem — obudził jednocześnie pasję wolności wśród tysięcy naukowców, dziennikarzy i aktywistów. Ucząc w Nowym Yorku, Las Vegas, Auburn i na konferencjach na całym świecie, Rothbard przewodził renesansowi austriackiej szkoły ekonomii. Inspirował zarówno akademicką jak i masową walkę z wszechwładnym państwem i dworem jego intelektualistów.

 

Ekonomiczny punkt widzenia to zbiór ponad 100 komentarzy autorstwa Murraya N. Rotbarda, poruszających szeroki wachlarz zagadnień. Choć dotyczą one wydarzeń gospodarczych w latach 80. i 90. XX wieku, to w zasadzie nie straciły nic na aktualności, jako że bolesne dla gospodarki skutki państwowego interwencjonizmu są ciągle takie same. Autor w charakterystyczny dla siebie, błyskotliwy sposób demaskuje powszechne wśród ekonomistów błędy, opłakane skutki opieki społecznej i mity na temat różnych rozwiązań politycznych, w tym również w sferze polityki fiskalnej oraz wymiany międzynarodowej, a także opisuje konsekwencje papierowego pieniądza i problemy transformacji ustrojowej w krajach byłego bloku wschodniego. Jest to doskonała lektura dla każdego zainteresowanego ekonomią i polityką gospodarczą, również dla osób dopiero zapoznających się z austriacką szkołą ekonomii i wolnorynkowym spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość gospodarczą. Dzięki lekkiemu pióru i dowcipnemu stylowi Rothbarda Czytelnik będzie mógł bez problemu zrozumieć funkcjonowanie złożonych mechanizmów współczesnej gospodarki.
 

Oferta mecenatu (pdf): pobierz

 
 
Lista mecenasów publikacji: zobacz
 
Wybrane artykuły z książki opublikowane dotychczas na www.mises.pl:

Podróż do Polski
Tajemniczy Fed
Alan Greenspan – raport mniejszości
Dziesięć wielkich gospodarczych mitów
Delegalizacja miejsc pracy
O pieniądzu
Neomerkantylizm
Ocena rządów pani Thatcher
Thatcher i podatek pogłówny
Diabelskie podstawy planu zdrowotnego

Zachęcamy również do pobierania darmowego e-booka Wielki kryzys w Ameryce, znakomitej analizy przyczyn i przebiegu wielkiego kryzysu, której autorem jest Murray N. Rothbard: link.

Podstawowe informacje o książce:

    • Tytuł oryginału: Making Economic Sense
    • Tłumaczenie: Jan Lewiński, Marcin Zieliński
    • Objętość: ok. 360 stron
    • Oprawa twarda
    • Seria: Biblioteka klasyków ekonomii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572