Teoria a historia. Interpretacja procesów społeczno-gospodarczych.

Informacje o książce:

Podczas gdy Karol Marks przypisał produkcję narzędzi bezosobowym „siłom produkcji”, Ludwig von Mises zauważa, że ich stworzenie jest dziełem konkretnego człowieka. Teoria a historia. Interpretacja procesów społeczno-gospodarczych to fascynujące studium ludzkiego działania — nie tylko w ujęciu ekonomicznym: to książka prezentująca jeden z najważniejszych nurtów filozoficznych XX wieku.

To olbrzymia praca metodologiczna. Zawiera błyskotliwą krytykę takich błędnych systemów jak historyzm, scjentyzm czy marksistowski materializm dialektyczny, jednocześnie wyjaśniając podstawy podejścia Misesa do ekonomii.
(Murray N. Rothbard)

Książka została wydana przez Polskie Wydawnictwo Naukowe we współpracy z Instytutem Misesa.

Informacje o autorze:

Ludwig von Mises (ur. 29 września 1881 r. we Lwowie, zm. 10 października 1973 r. w Nowym Jorku) był najwybitniejszym obrońcą kapitalizmu i krytykiem socjalizmu w XX wieku, najważniejszym przedstawicielem austriackiej szkoły ekonomii, nauczycielem Friedricha A. von Hayeka, Murraya N. Rothbarda oraz wielu innych ekonomistów i naukowców. Jest autorem kilkudziesięciu książek i ponad 250 artykułów. Nawet jego adwersarz Oskar Lange pisał, że Misesowi należy się pomnik.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mecenasom za wsparcie wydania książki! Dzięki hojności mecenasów udało się uzbierać 665 zł.

Lista mecenasów publikacji: zobacz

Zakup książki: Teoria a historia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572