Szkoła Ekonomiczna

O Szkole
Sprawdź
Cel
Sprawdź
Program
Sprawdź
Jak pomóc?
Sprawdź
Kontakt
Sprawdź
Sprawozdania
Sprawdź
O Szkole

Szkoła Ekonomiczna to intensywny, pięciodniowy kurs ekonomii. Jest to oferta dla wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z fundamentami ekonomicznego myślenia. Program Szkoły jest kierowany głównie do studentów, ale na udziale w niej skorzystają wszyscy, którzy z otwartą głową chcą myśleć o gospodarce.

Cel

Celem Szkoły jest przekazanie uczestnikom systematycznej wiedzy o podstawach ekonomii i zachęcenie młodzieży do bardziej wnikliwego studiowania zagadnień ekonomicznych. Uważamy, że taki intelektualny trening przyda się młodym ludziom niezależnie od ich dalszych wyborów co do kariery zawodowej — pomoże w rozwoju zarówno ekonomistom-akademikom, jak i dziennikarzom, współpracownikom organizacji pozarządowych, przedsiębiorcom czy politykom — jako że zgadzamy się z Misesem co do fundamentalnej roli, jaką pełni ekonomia w budowie wolnego społeczeństwa.

Program

Trzonem Szkoły Ekonomicznej jest cykl około 15 wykładów, które mają przedstawić uczestnikom podstawowe zagadnienia ekonomii. Na wykłady zarezerwowane jest zwykle 55 minut, z których 45 to wypowiedź wykładowcy, a kolejne 10 minut to czas na pytania dotyczące tematyki, którą poruszył prelegent. Uzupełnieniem wykładów są dwa wieczorne zajęcia seminaryjne — przeznaczone na dyskusję uczestników na podstawie krótkiego tekstu.

Chcielibyśmy także rozmawiać z uczestnikami o nieco lżejszych gatunkowo tematach. Stąd też w planie znalazło się kilka spotkań odbiegających odrobinę tematyką od wykładów i seminariów. Przykładowo podczas Szkoły Ekonomicznej w styczniu 2016 r. dwa spotkania będą poświęcone inicjatywom edukacyjnym prowadzonym pod egidą Instytutu Misesa, a kolejne dwa będą okazją do spotkania z menedżerami i przedsiębiorcami, którzy zechcieli podzielić się swoim doświadczeniem z uczestnikami Szkoły Ekonomicznej.
Program uzupełnia ustny egzamin, w którym najlepsi zostaną nagrodzeni voucherami na produkty Instytutu Misesa.

Jak pomóc?
Pomoc materialna


Naszą ambicją jest umożliwienie uczestnikom Szkoły nieodpłatnego w niej udziału. W tym celu prosimy potencjalnych uczestników o wypełnienie kwestionariusza dotyczącego ich zainteresować, przeczytanych lektur, spojrzenia na wybrane zagadnienia społeczno-gospodarcze. Osobom, które naszym zdaniem najlepiej rokują, oferujemy stypendium w postaci bezpłatnego uczestnictwa w Szkole (w tym noclegi, wyżywienie, materiały konferencyjne).
Koszt uczestnictwa jednej osoby w Szkole to około 600 zł. Wszystkich zainteresowanych ufundowaniem takiego stypendium prosimy o kontakt z p. Karolem Szczerbińskim.

Kontakt

Organizacja: Mateusz Benedyk.

Sprawozdania
Sprawozdania z minionych edycji Szkoły

Wcześniej podobny projekt realizowaliśmy pod nazwą Zimowej Szkoły Ekonomicznej, która miała swoje dwie edycje.
Sprawozdanie z I Zimowej Szkoły Ekonomicznej.
Sprawozdanie z II Zimowej Szkoły Ekonomicznej.
Sprawozdanie z III Szkoły Ekonomicznej.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.