Szkoła Ekonomiczna

Najbliższa Szkoła Ekonomiczna odbędzie się w dniach 14 – 18 marca 2018 r. w Karpaczu


 

Szkoła Ekonomiczna

1. O Szkole
2. Cel
3. Program
4. Jak pomóc?
5. Kontakt
6. Sprawozdania z minionych edycji Szkoły


1. O Szkole

Szkoła Ekonomiczna to intensywny, pięciodniowy kurs ekonomii. Jest to oferta dla wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z fundamentami ekonomicznego myślenia. Program Szkoły jest kierowany głównie do studentów, ale na udziale w niej skorzystają wszyscy, którzy z otwartą głową chcą myśleć o gospodarce.

2. Cel

Celem Szkoły jest przekazanie uczestnikom systematycznej wiedzy o podstawach ekonomii i zachęcenie młodzieży do bardziej wnikliwego studiowania zagadnień ekonomicznych. Uważamy, że taki intelektualny trening przyda się młodym ludziom niezależnie od ich dalszych wyborów co do kariery zawodowej — pomoże w rozwoju zarówno ekonomistom-akademikom, jak i dziennikarzom, współpracownikom organizacji pozarządowych, przedsiębiorcom czy politykom — jako że zgadzamy się z Misesem co do fundamentalnej roli, jaką pełni ekonomia w budowie wolnego społeczeństwa.

3. Program

Trzonem Szkoły Ekonomicznej jest cykl około 15 wykładów, które mają przedstawić uczestnikom podstawowe zagadnienia ekonomii. Na wykłady zarezerwowane jest zwykle 55 minut, z których 45 to wypowiedź wykładowcy, a kolejne 10 minut to czas na pytania dotyczące tematyki, którą poruszył prelegent. Uzupełnieniem wykładów są dwa wieczorne zajęcia seminaryjne — przeznaczone na dyskusję uczestników na podstawie krótkiego tekstu.

Chcielibyśmy także rozmawiać z uczestnikami o nieco lżejszych gatunkowo tematach. Stąd też w planie znalazło się kilka spotkań odbiegających odrobinę tematyką od wykładów i seminariów. Przykładowo podczas Szkoły Ekonomicznej w styczniu 2016 r. dwa spotkania będą poświęcone inicjatywom edukacyjnym prowadzonym pod egidą Instytutu Misesa, a kolejne dwa będą okazją do spotkania z menedżerami i przedsiębiorcami, którzy zechcieli podzielić się swoim doświadczeniem z uczestnikami Szkoły Ekonomicznej.
Program uzupełnia ustny egzamin, w którym najlepsi zostaną nagrodzeni voucherami na produkty Instytutu Misesa.

4. Jak pomóc?

Pomoc materialna
Naszą ambicją jest umożliwienie uczestnikom Szkoły nieodpłatnego w niej udziału. W tym celu prosimy potencjalnych uczestników o wypełnienie kwestionariusza dotyczącego ich zainteresować, przeczytanych lektur, spojrzenia na wybrane zagadnienia społeczno-gospodarcze. Osobom, które naszym zdaniem najlepiej rokują, oferujemy stypendium w postaci bezpłatnego uczestnictwa w Szkole (w tym noclegi, wyżywienie, materiały konferencyjne).
Koszt uczestnictwa jednej osoby w Szkole to około 600 zł. Wszystkich zainteresowanych ufundowaniem takiego stypendium prosimy o kontakt z p. Karolem Szczerbińskim.

5. Kontakt
Organizacja: Mateusz Benedyk.

6. Sprawozdania z minionych edycji Szkoły

Wcześniej podobny projekt realizowaliśmy pod nazwą Zimowej Szkoły Ekonomicznej, która miała swoje dwie edycje.
Sprawozdanie z I Zimowej Szkoły Ekonomicznej.
Sprawozdanie z II Zimowej Szkoły Ekonomicznej.
Sprawozdanie z III Szkoły Ekonomicznej.

Komentarz “Szkoła Ekonomiczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572