Powrót
Aktualności

Akcja Sprzątamy ekonomiczne mity - jeszcze kilka dni!

0
Przeczytanie zajmie 2 min

Dostajemy wciąż darowizny na projekt Sprzątamy ekonomiczne mity i nadal zgłaszają się darczyńcy, dlatego zdecydowaliśmy się przedłużyć termin zbiórki do 14 października 2012 r. Dziękujemy wszystkim Mecenasom za dotychczasowe wsparcie - będziemy mogli już rozesłać kilkaset egzemplarzy Ekonomii w jednej lekcji do wskazanych szkół i bibliotek. Dziękujemy również nauczycielom przedsiębiorczości za wsparcie i zainteresowanie akcją!

O projekcie

W ramach projektu Sprzątamy ekonomiczne mity planujemy wypromować Ekonomię w jednej lekcji, poinformować o książce nauczycieli oraz wykładowców i rozesłać nieodpłatnie 1 000 egzemplarzy do bibliotek szkolnych, uniwersyteckich i innych organizacji edukacyjnych, aby z książką mogło zapoznać się jak najwięcej młodych ludzi i pedagogów.

O książce i autorze

Ekonomia w jednej lekcji Henry'ego Hazlitta, opublikowana po raz pierwszy w 1946 r., stała się książką ponadczasową. Napisana przystępnym, żywym językiem stanowi kompendium wiedzy ekonomicznej, dlatego jest idealnym źródłem dla szerokiego spektrum odbiorców — od laików po zawodowych ekonomistów.

W 26 rozdziałach (lekcjach) omówione zostały wszystkie kluczowe zagadnienia takie jak: regulacje cen, płace, kredyty, inflacja. Autor bezpardonowo rozprawia się również z najczęstszymi mitami, sofizmatami i manipulacjami dotyczącymi problematyki gospodarczej.

• Tytuł oryginalny: Economics In One Lesson
• Nakład: 1000 - 2000 egzemplarzy
• Tłumaczenie z angielskiego: Grzegorz Łuczkiewicz. Korekta merytoryczna - zespół Instytutu Misesa.
• Objętość: 220 stron, oprawa twarda, indeks rzeczowy i nazwisk
• Licencja na wydanie książki kupiona na lata 2012-2017 od The Crown Publishing Group, USA.
• Wstęp i przedmowa: prof. Krzysztof Rybiński, dr Mateusz Machaj


Jak wesprzeć projekt? Co oferujemy Darczyńcom?

  • Wystarczy przekazać darowiznę na konto Instytutu lub za pomocą serwisu PolakPotrafi http://polakpotrafi.pl/projekt/ekonomiczne-mity;
  • w tytule przelewu wpisać "Ekonomia w jednej lekcji";
  • podać w tytule lub e-mailem (kontakt) nazwę i adres szkoły, biblioteki, koła naukowego czy instytucji edukacyjnej, do których mamy wysłać książki. To ważne, by książki były dostępne nieodpłatnie dla wszystkich!
  • Każde 100 złotych darowizny przyczyni się do wydania Ekonomii w jednej lekcji, pozwoli wysłać nieodpłatnie 3 - 4 egzemplarze książki do wskazanego miejsca i umożliwi wydanie e-booka w 2013 r.
  • Wszystkie darowizny powyżej 100 zł będziemy honorować podziękowaniami w książce (szczegóły)! Firmom oferujemy możliwość umieszczenia logotypu.

 

Czytaj również

741x423.png

Aktualności

Podnieśmy stopę wsparcia! Przekaż 1,5% podatku

KRS: 0000174572. W tym roku ustawodawca postanowił osłodzić życie polskiego podatnika – na działania wybranej organizacji pozarządowej możemy przeznaczyć aż 1,5% odprowadzanego na rzecz władzy podatku.

Grafika-do-postu-prostokąty-poziomy.png

Aktualności

Wesprzyj powstanie nowej strony Instytutu Misesa!

Razem stwórzmy nową stronę mises.pl!

publika

Relacje

Relacja z Austrian Economics Meeting Europe

13 i 14 maja w Angers odbyła się kolejna konferencja Austrian Economics Meeting Europe. Nie zabrakło na niej reprezentacji z Polski

Wielkanoc-2023.png

Aktualności

Wesołych Świąt!

Najlepsze życzenia dla wszystkich naszych Czytelników.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.