Powrót
Aktualności

Benedyk: Dlaczego brakuje węgla?

2
Przeczytanie zajmie 1 min
węgiel.png

Dyrektor generalny Instytutu Misesa, dr Mateusz Benedyk, rzeczowo omawia problem niedoboru węgla w Polsce. Zwraca on uwagę, że występujące w skutek ograniczenia handlu z Rosją braki węgla w naszym kraju, mogą być zniwelowane zarówno przez zmiany w podaży krajowej, jak i popycie. By jednak to nastąpiło konieczna jest obecność mechanizmu cenowego, który pozwoli na podejmowanie racjonalnych decyzji przez obie strony rynku. Niestety, polski rząd wprowadzając regulacje, które jak sam twierdzi, mają pomóc Polakom, przyczynia się do opóźniania koniecznych dostosowań i pogłębienia problemu niedoboru węgla.

W celu zapoznania się z dokładną analizą zachęcamy do obejrzenia całości materiału:

Subskrybuj nasz kanał by być na bieżąco!

Kategorie
Aktualności Interwencjonizm

Czytaj również

Wielkanoc-2023.png

Aktualności

Wesołych Świąt!

Najlepsze życzenia dla wszystkich naszych Czytelników.

publika

Relacje

Relacja z Austrian Economics Meeting Europe

13 i 14 maja w Angers odbyła się kolejna konferencja Austrian Economics Meeting Europe. Nie zabrakło na niej reprezentacji z Polski

Grafika-do-postu-prostokąty-poziomy.png

Aktualności

Wesprzyj powstanie nowej strony Instytutu Misesa!

Razem stwórzmy nową stronę mises.pl!

741x423.png

Aktualności

Podnieśmy stopę wsparcia! Przekaż 1,5% podatku

KRS: 0000174572. W tym roku ustawodawca postanowił osłodzić życie polskiego podatnika – na działania wybranej organizacji pozarządowej możemy przeznaczyć aż 1,5% odprowadzanego na rzecz władzy podatku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze 2
Nowy Hilary Minc?

Cyt.:
"Im trudniejsza sytuacja na zewnątrz, tym państwo musi bardziej interweniować, bardziej pomagać" – mówił Mateusz Morawiecki w TVP Info.

Chyba pomylił przyczynę ze skutkiem?

Odpowiedz

Dr. Pavl Kopetzky

1) Stan obecny. Brak jest dziś kopalń /zostały zamknięte, zamiast sprywatyzowane i oddane np. samym górnikom/, brakuje górników a węgiel... jest!
2) Przyczyna polityczna. Ponieważ po 1989 roku w Polsce nadal rządzi lewica neokomunistyczna plus dodatkowo tutaj lewicowa UE Niemiec, pod Niemców i dla Niemców.
3) Osoby odpowiedzialne za zamykanie kopalń, m.in. wprost z rozkazu /tzw. dyrektywy/ politycznego, urzędniczego, ideowego i antygospodarczego, antywolnorynkowego m.in. niemieckiej UE w Polsce to byli głównie politycy i działacze biurokratyczni z UD/UW/PO, SDRP/SLD, ZSL/PSL etc.
I to oni gównie powinni stanąć przez sądem /KK/ i Trybunałem Stanu /ówcześni premierzy, ministrowie, wysocy urzędnicy etc./ za ten obecny stan rzeczy - za działalność antypaństwową, rujnowanie gospodarki polskiej i jej świadome /?!/ niszczenie.

Odpowiedz

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.