Powrót
Aktualności

Bliźnięta Tuttle poznają prawo - nowa książka Instytutu Misesa!

0
Przeczytanie zajmie 3 min
1559338720.png

W Instytucie Misesa od początku przywiązujemy wielką uwagę do wsparcia rodziców, nauczycieli i osób zajmujących się szeroko rozumianą edukacją w popularyzacji dobrej ekonomii oraz idei wolnościowych. Dlatego z okazji 1 czerwca chcemy zaprezentować wyjątkową książkę: „Bliźnięta Tuttle poznają prawo” autorstwa Connora Boyacka z Libertas Institute w USA.

Pierwsza książka Instytutu Misesa dla dzieci!

Wybitny przedwojenny pedagog, Janusz Korczak, powiedział kiedyś: Dziecko nie może myśleć «jak dorosły», ale może dziecięco zastanawiać się nad poważnymi zagadnieniami dorosłych; brak wiedzy i doświadczenia zmusza je, by inaczej myślało. To właśnie dlatego, po raz pierwszy w całej 16 letniej historii Instytutu Misesa, naszą najnowszą publikację kierujemy właśnie do najmłodszych.

W pierwszym tomie cyklu Bliźnięta Tuttle błyskotliwa Emilia i dociekliwy Etan podążają śladami wybitnego ekonomisty politycznego, Fryderyka Bastiata. Z kart tej książeczki najmłodsi dowiedzą się wiele na temat własności prywatnej czy grabieży. Uzyskają także odpowiedź na pytanie, co można zrobić by powstrzymać złych ludzi pracujących dla państwa!

„Tuttle Twins” – amerykański bestseller dla najmłodszych

„Bliźnięta Tuttle” to amerykański bestseller, który w USA sprzedał się już w ponad 400 000 egzemplarzy. Cała seria, chwalona przez tysiące zadowolonych rodziców i nauczycieli, składa się już z 10 tomików, na stronach których Bliźnięta Tuttle poznają idee i dzieła takich wybitnych obrońców wolności jak F. A. Hayek, Murray Rothbard czy Ayn Rand. Seria o przygodach Bliźniąt Tuttle jest oceniana niezwykle wysoko przez amerykańską społeczność homeschoolerów, doczekała się także przekładu na kilka języków: m.in. francuski, niemiecki, szwedzki czy koreański. Dziś pora na język polski.

Książeczka ma stać się cennym wsparciem dla wszystkich rodziców, nauczycieli i pasjonatów edukacji ekonomicznej. Słowem wszystkim, którzy najmłodszemu pokoleniu Polaków pragną zaszczepić wartości takie jak własność, wolność i sprawiedliwość. Także dla już dorosłych czytelników ta książka może okazać się fascynującym powrotem do najwybitniejszego dzieła Fryderyka Bastiata.

Nie tylko dla libertarian

„Bliźnięta Tuttle” są przeznaczone do szerokiego grona odbiorców, nie tylko zadeklarowanych libertarian czy zwolenników austriackiej szkoły ekonomii. Będzie odpowiednia także dla osób, którym leży na sercu właściwe wprowadzenie do samodzielnego życia swoich dzieci i zrozumienia przez nich praw rządzących światem. Opowiedziane są w nich najprostsze zjawiska, które łatwiej zrozumieć dzięki adekwatnym przykładom.

„Bliźnięta Tuttle" jako dopełnienie oferty edukacyjnej Instytutu Misesa

„Bliźnięta Tuttle" stanowią uzupełnienie oferty edukacji ekonomicznej Instytutu Misesa dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Są doskonałym wprowadzeniem do „Lekcji Ekonomii dla Młodzieży” oraz zachętą do zainteresowania podstawami myśli wolnościowej kolejnego pokolenia.

Książeczka zawiera słowniczek najważniejszych pojęć oraz listę zagadnień, które warto poruszyć po jej przeczytaniu. Autorem ilustracji jest Elijah Stanfield. Stanfield jest znany w kręgach wolnorynkowych jako autor klipów wyborczych w kampanii prezydenckiej Rona Paula z 2012 r.

Książkę można zamawiać w naszym Sklepie.

Bliźnięta Tuttle poznają prawo
Kategorie
Aktualności

Czytaj również

741x423.png

Aktualności

Podnieśmy stopę wsparcia! Przekaż 1,5% podatku

KRS: 0000174572. W tym roku ustawodawca postanowił osłodzić życie polskiego podatnika – na działania wybranej organizacji pozarządowej możemy przeznaczyć aż 1,5% odprowadzanego na rzecz władzy podatku.

publika

Relacje

Relacja z Austrian Economics Meeting Europe

13 i 14 maja w Angers odbyła się kolejna konferencja Austrian Economics Meeting Europe. Nie zabrakło na niej reprezentacji z Polski

Wielkanoc-2023.png

Aktualności

Wesołych Świąt!

Najlepsze życzenia dla wszystkich naszych Czytelników.

Grafika-do-postu-prostokąty-poziomy.png

Aktualności

Wesprzyj powstanie nowej strony Instytutu Misesa!

Razem stwórzmy nową stronę mises.pl!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.