Powrót
Aktualności

Czy warto przystąpić do strefy euro?

0
Przeczytanie zajmie 1 min
euro.png
W teorii ekonomii od dekad trwają dyskusje dotyczące nacjonalizacji pieniądza. Zwolennicy tego pomysłu powołują się na korzyści płynące ze zmiennego kursu wymiany walut i rządowej kontroli nad pieniądzem. Jego przeciwnicy wskazują na te same elementy, jednak traktują je jako zagrożenia. Podobna dyskusja dotyczy również strefy euro. Czy jednak międzynarodowy pieniądz fiducjarny jest równy pieniądzu towarowemu? Czy wspólne waluta i bank centralny to zawsze dobry pomysł? Słaby kurs złotego, wysoka inflacja i złe decyzje Rady Polityki Pieniężnej – czy to wystarczające argumenty by przyjąć euro? Posłuchajcie dra Mateusza Benedyka, który mówi o tym, czy warto zrezygnować ze złotego.

Premiera filmu w niedzielę, 28.08, o godz. 10:00 na naszym kanale na YouTube:

Subskrybuj nasz kanał by być na bieżąco!

Kategorie
Aktualności

Czytaj również

Grafika-do-postu-prostokąty-poziomy.png

Aktualności

Wesprzyj powstanie nowej strony Instytutu Misesa!

Razem stwórzmy nową stronę mises.pl!

Wielkanoc-2023.png

Aktualności

Wesołych Świąt!

Najlepsze życzenia dla wszystkich naszych Czytelników.

publika

Relacje

Relacja z Austrian Economics Meeting Europe

13 i 14 maja w Angers odbyła się kolejna konferencja Austrian Economics Meeting Europe. Nie zabrakło na niej reprezentacji z Polski

741x423.png

Aktualności

Podnieśmy stopę wsparcia! Przekaż 1,5% podatku

KRS: 0000174572. W tym roku ustawodawca postanowił osłodzić życie polskiego podatnika – na działania wybranej organizacji pozarządowej możemy przeznaczyć aż 1,5% odprowadzanego na rzecz władzy podatku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.