Powrót
Aktualności

II Kwartał 2018 - Podsumowanie działań Instytutu Misesa w okresie 1 Kwietnia – 30 Czerwca 2018

0
Przeczytanie zajmie 3 min
II-kwartał-2018.png
  • W naszym sklepie kupiliście 897 książek i e-booków. Najpopularniejszą pozycją po raz kolejny okazała się „Burżuazyjna Godność”.
  • Wydawnictwo Instytutu Misesa zakończyło prace nad tłumaczeniem książki „The Problem of Political Authority” Michaela Huemera. Książka została przekazana do redakcji.
  • Podczas gali w Krakowie podsumowaliśmy V edycję projektu „Lekcje Ekonomii dla Młodzieży”. Projekt piąty rok z rzędu zanotował wzrost o 50%, docierając do ponad 5000 uczniów.
  • Wsparcia udzieliło nam 220 darczyńców, przekazując na działalność Instytutu Misesa 34 609 złotych i 18 groszy.

Wraz z początkiem wakacji chcemy podzielić się z Wami efektami naszej pracy w II kwartale 2018 roku!

Wydawnictwo Instytutu Misesa

Najważniejszym dla nas wydarzeniem w minionym kwartale była niespodziewana i miła informacja o nominowaniu wydanej przez nas książki „Burżuazyjna Godność” do prestiżowej nagrody Economicus — konkursu organizowanego przez „Dziennik Gazetę Prawną”.

24 Maja poznaliśmy laureatów tego konkursu na najlepszą książkę ekonomiczną. Podczas gali w Warszawie nagrodę za III miejsce odebrał w imieniu Instytutu Misesa szef naszego wydawnictwa Marcin Zieliński. (Czytaj więcej)

W wydawnictwie IM działo się dużo więcej. Na początku maja ruszyła akcja wydawnicza związana z wydaniem po polsku książki „Rząd Wszechmogący” autorstwa naszego patrona Ludwiga von Misesa. Związany z nią program mecenatu udało się nam zrealizować w 100%, a wydanie książki wsparło ponad 150 osób.

Z listą mecenasów wydania możecie zapoznać się tutaj. Wciąż istnieje także możliwość otrzymania od nas e-booka lub eleganckiego papierowego wydania „Rządu Wszechmogącego” w prezencie: wystarczy jedynie wesprzeć finansowo działania naszego Instytutu.

TAK, chcę wesprzeć Instytut Misesa i odebrać w prezencie książkę „Rząd Wszechmogący”

W czerwcu zakończyliśmy prace nad tłumaczeniem książki „The Problem of Political Authority” Michaela Huemera i przekazaliśmy je do redakcji. Ta poważna naukowa pozycja analizująca filozoficzne podstawy anarchizmu oraz legitymizację władzy politycznej pojawi się w naszym sklepie już tej jesieni!

Mises.pl

Na naszym portalu mises.pl ukazały się 22 nowe teksty. W minionym kwartale zrealizowaliście ogółem 55 575 sesji i pobraliście 555 darmowych e-booków.

Najpopularniejszym artykułem okazał się komentarz ekonomiczny „Mniej pieniędzy z Unii Europejskiej to dobra wiadomość” autorstwa Mateusza Benedyka.

Projekty

Koniec roku szkolnego i akademickiego to czas podsumowania naszych najważniejszych projektów: Lekcji Ekonomii dla Młodzieży (LEM) oraz Klubów Austriackiej Szkoły Ekonomii (KASE).

23 Czerwca w Krakowie odbyła się uroczysta gala na zakończenie V edycji LEM. W roku szkolnym 2017/18 projekt objął swoim zasięgiem aż 5400 uczniów z 65 szkół. Podczas uroczystości koordynator LEM Rafał Potempa wręczył także nagrody dla osób najbardziej zaangażowanych w rozwój projektu. Pełną listę nagrodzonych osób i podsumowanie całej V edycji LEM znajdziecie TUTAJ.

Pomimo trwającej sesji egzaminacyjnej na uniwersytetach odbyło się 15 spotkań KASE. Wśród wykładowców znaleźli się m.in. fundator Instytutu Misesa dr Mateusz Machaj oraz Arkadiusz Sieroń, który kontynuował serię wykładów poświęconych wątkom prezentowanym w jego najnowszej książce — dostępną do nabycia w naszym SKLEPIE.

Rozwój

Instytut Misesa nie pobiera ani złotówki ze środków publicznych. Oznacza to, że chcąc realizować naszą misję musimy polegać w całości na darowiznach pochodzących od naszych sympatyków.

W minionym kwartale wsparło nas aż 220 darczyńców, którzy przekazali łącznie 34 609,18 PLN

To dzięki temu wsparciu jesteśmy w stanie skutecznie realizować nasze projekty, tłumaczyć i publikować artykuły na portalu mises.pl oraz wydawać kolejne książki.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy już dziś wspierają naszą pracę, i serdecznie zapraszamy Was do dołączenia do tego grona.

TAK, chcę wesprzeć działalność Instytutu Misesa swoją darowizną i dołączyć do grona mecenasów.

Czytaj również

Wielkanoc-2023.png

Aktualności

Wesołych Świąt!

Najlepsze życzenia dla wszystkich naszych Czytelników.

publika

Relacje

Relacja z Austrian Economics Meeting Europe

13 i 14 maja w Angers odbyła się kolejna konferencja Austrian Economics Meeting Europe. Nie zabrakło na niej reprezentacji z Polski

Grafika-do-postu-prostokąty-poziomy.png

Aktualności

Wesprzyj powstanie nowej strony Instytutu Misesa!

Razem stwórzmy nową stronę mises.pl!

741x423.png

Aktualności

Podnieśmy stopę wsparcia! Przekaż 1,5% podatku

KRS: 0000174572. W tym roku ustawodawca postanowił osłodzić życie polskiego podatnika – na działania wybranej organizacji pozarządowej możemy przeznaczyć aż 1,5% odprowadzanego na rzecz władzy podatku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.