Powrót
Aktualności

Instytut Misesa przedstawia kolejne książki z serii „Bliźnięta Tuttle”! Już w naszym sklepie!

0
Przeczytanie zajmie 3 min
272-mokap-1.png

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Instytut Misesa przedstawia aż dwie nowe książki opowiadające o przygodach bliźniąt Tuttle. Jest to idealny prezent, mogący zapewnić dziecku nie tylko rozrywkę, ale również rozwój intelektualny.

Pakiet złożony z tych dwóch książeczek można nabyć w sklepie Instytutu Misesa: sklep.mises.pl

Poprzednie odsłony przygód Etana i Emilii cieszyły się dużą popularnością i zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i starszych czytelników.  W najnowszych książkach Instytutu Misesa bliźnięta Tuttle odkrywają korzyść płynącą z zachowania pokoju w relacjach międzyludzkich. W części opowiadającej o „złotej regule” Etan i Emilia poznają różnice między zemstą a sprawiedliwością, oraz odnajdują wartość w wybaczeniu i pokojowej współpracy. Następnie udają się oni na poszukiwanie zaginionego Atlasa, który uczy ich, że ciężka praca ludzi produktywnych przynosi korzyści całemu społeczeństwu i powinna być doceniana.

Nakładem Instytutu Misesa ukazało się już siedem części „Bliźniąt Tuttle” przetłumaczonych na język polski

W poprzednich częściach rodzeństwo podążało śladami myśli wielkich ekonomistów, takich jak Frederic Bastiat, Henry Hazlitt czy Friedrich Hayek. Czytelnik mógł dołączyć do bohaterów i poznać wartość uczciwej konkurencji oraz międzyludzkiej współpracy, jak również zrozumieć w jaki sposób państwowa interwencja może zaszkodzić wszystkim członkom społeczeństwa. Najnowsze pozycje przybliżają myśl polityczną Rona Paula i filozofie społeczną Ayn Rand – dwóch wielkich propagatorów myśli wolnościowej.

„Tuttle Twins” – amerykański bestseller dla najmłodszych

„Bliźnięta Tuttle” to amerykański bestseller, który na całym świecie sprzedał się już w ponad trzech milionach egzemplarzy. Cała seria, chwalona przez tysiące zadowolonych rodziców i nauczycieli, składa się z 12 tomików. W każdym z nich młodzi czytelnicy poznają idee i dzieła wybitnych obrońców wolności. Seria o przygodach Bliźniąt Tuttle jest oceniana niezwykle wysoko przez amerykańską społeczność homeschoolerów, doczekała się także przekładu na wiele języków.

„Bliźnięta Tuttle” jako dopełnienie oferty edukacyjnej Instytutu Misesa

„Bliźnięta Tuttle” są to książeczki dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Są doskonałym preludium do „Lekcji Ekonomii” oraz zachętą do zainteresowania podstawami myśli wolnościowej kolejnego pokolenia. Historie prowadzą przez najprostsze zjawiska, które łatwiej zrozumieć dzięki adekwatnym przykładom. Każda książeczka zawiera słowniczek najważniejszych pojęć oraz listę zagadnień, które warto poruszyć po jej przeczytaniu.

Nie tylko dla libertarian

„Bliźnięta Tuttle” są przeznaczone do szerokiego grona odbiorców, nie tylko zadeklarowanych libertarian czy zwolenników austriackiej szkoły ekonomii. Książeczki są cennym wsparciem dla rodziców, nauczycieli i pasjonatów edukacji ekonomicznej. Słowem dla wszystkich tych, którzy najmłodszemu pokoleniu Polaków pragną zaszczepić wartości takie jak własność, wolność i sprawiedliwość. Także dla dorosłych pozycje z tej serii mogą okazać się fascynującym powrotem do dobrze znanych historii.

Kategorie
Aktualności

Czytaj również

741x423.png

Aktualności

Podnieśmy stopę wsparcia! Przekaż 1,5% podatku

KRS: 0000174572. W tym roku ustawodawca postanowił osłodzić życie polskiego podatnika – na działania wybranej organizacji pozarządowej możemy przeznaczyć aż 1,5% odprowadzanego na rzecz władzy podatku.

Grafika-do-postu-prostokąty-poziomy.png

Aktualności

Wesprzyj powstanie nowej strony Instytutu Misesa!

Razem stwórzmy nową stronę mises.pl!

publika

Relacje

Relacja z Austrian Economics Meeting Europe

13 i 14 maja w Angers odbyła się kolejna konferencja Austrian Economics Meeting Europe. Nie zabrakło na niej reprezentacji z Polski

Wielkanoc-2023.png

Aktualności

Wesołych Świąt!

Najlepsze życzenia dla wszystkich naszych Czytelników.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.