Powrót
Aktualności

Podsumowanie działań Instytutu Misesa w okresie: 1 października – 31 grudnia 2018

0
Przeczytanie zajmie 3 min
51694308_262637044630106_5721641851321057280_n.png
  • Do Polski przyjechała Deirdre N. McCloskey, z którą spotkania odbyły się w kilku polskich miastach. Jednym z nich był Wrocław, a my byliśmy współorganizatorem jej wykładu.
  • Rozpoczęliśmy zbiórkę crowdfundingową mającą na celu wydanie „Problemu władzy politycznej” Michaela Huemera. Akcja spotkała się z Waszym ciepłym przyjęciem, a do darczyńców już wkrótce trafią obiecane nagrody!
  • W naszym sklepie kupiliście 1038 książek i e-booków, a ponad 900 kolejnych e-booków zostało pobranych przez Was w ramach naszych bezpłatnych akcji.

Czas na podsumowanie prac Instytutu Misesa w IV kwartale 2018 roku!

Wydawnictwo Instytutu Misesa

Podjęliśmy dalsze działania nad wydaniem książki „The Problem of Political Authority” Michaela Huemera. W tym okresie książka trafiła do składu, a my zorganizowaliśmy zbiórkę crowdfundingową w celu przyspieszenia jej wydania. Efekty tej zbiórki przedstawimy w kolejnym podsumowaniu.

W wydawnictwie kontynuowaliśmy prace nad ogłoszoną podczas ostatniego Zjazdu Austriackiego biografią Ludwiga von Misesa autorstwa Jörga Guido Hülsmanna: „Mises. The Last Knight of Liberalism”. Oprócz tego zaplanowaliśmy polskie wydanie książki Fundatora naszego Instytutu, dra hab. Mateusza Machaja „The Rise and Fall of the First Galactic Empire: Star Wars and Political Philosophy”. Zaplanowaliśmy także dwie niespodzianki, z czego jedna związana będzie z jubileuszem 70-lecia wydania „Ludzkiego działania” przez Misesa.

Mises.pl

Na naszym portalu mises.pl ukazały się 22 nowe teksty. W minionym kwartale zrealizowaliście ogółem 55 167 sesji i pobraliście 932 darmowych e-booków.

Projekty

Na tournée do Polski wybrała się prof. Deirdre N. McCloskey. Jednym z punktów jej objazdowej wizyty był Wrocław, w którym to wraz z Instytutem Ekonomii WNE Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu współorganizowaliśmy z nią spotkanie otwarte. Deirdre Nansen McCloskey to profesor zwyczajną ekonomii, historii, filologii angielskiej i komunikacji na Uniwersytecie Illinois w Chicago (UIC). Deirdre McCloskey jest autorką „Burżuazyjnej godności" przetłumaczonej na język polski nakładem Instytutu Misesa. Książka jest częścią trylogii o „Erze Burżuazji". „Burżuazyjna godność” jest do nabycia w naszym sklepie internetowym w formie książki tradycyjnej. Na naszym kanale w serwisie YouTube znajduje się nagranie wykładu. Możecie go oglądnąć klikając tutaj.

Nasz terenowy projekt – KASE również się rozwija. W czwartym kwartale ubiegłego roku odbyło się 13 spotkań KASE w całej Polsce.

Rozwój

Instytut Misesa nie pobiera ani złotówki ze środków publicznych. Oznacza to, że chcąc realizować naszą misję musimy polegać w całości na darowiznach pochodzących od naszych sympatyków.

W tym okresie wsparło nas także 186 darczyńców, którzy przekazali łącznie 18 883,36 zł. Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!

W ramach zbiórki prowadzonej przez portal Patronite, na realizację naszego sztandarowego projektu „Lekcje Ekonomii dla Młodzieży", zebraliśmy 1 775,97 zł. LEM-y cały czas można wspierać poprzez Patronite klikając w ten link.

To dzięki temu wsparciu jesteśmy w stanie skutecznie realizować nasze projekty, tłumaczyć i publikować artykuły na portalu mises.pl oraz wydawać kolejne książki.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy już dziś wspierają naszą pracę i serdecznie zapraszamy pozostałych Czytelników do dołączenia do tego grona.

TAK, chcę wesprzeć działalność Instytutu Misesa swoją darowizną i dołączyć do grona mecenasów.

Czytaj również

publika

Relacje

Relacja z Austrian Economics Meeting Europe

13 i 14 maja w Angers odbyła się kolejna konferencja Austrian Economics Meeting Europe. Nie zabrakło na niej reprezentacji z Polski

Grafika-do-postu-prostokąty-poziomy.png

Aktualności

Wesprzyj powstanie nowej strony Instytutu Misesa!

Razem stwórzmy nową stronę mises.pl!

741x423.png

Aktualności

Podnieśmy stopę wsparcia! Przekaż 1,5% podatku

KRS: 0000174572. W tym roku ustawodawca postanowił osłodzić życie polskiego podatnika – na działania wybranej organizacji pozarządowej możemy przeznaczyć aż 1,5% odprowadzanego na rzecz władzy podatku.

Wielkanoc-2023.png

Aktualności

Wesołych Świąt!

Najlepsze życzenia dla wszystkich naszych Czytelników.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.