Powrót
Aktualności

Ludzkie gadanie #22: Jak wygrać z inflacją?

0
Przeczytanie zajmie 2 min
miniaturka.png

Dr hab. Arkadiusz Sieroń i Mateusz Benedyk rozmawiają o tym, jak szybko i jakimi metodami można wygrać z inflacją. Jasno identyfikują przyczyny obecnych problemów z inflacją i recenzują rządowe tarcze antyinflacyjne. Oprócz tego szukają odpowiedzi na pytanie o przyczyny różnic w poziomach inflacji na świecie.

W tym temacie polecamy także wspólne teksty obu rozmówców:

Premiera podkastu już dziś, o godz. 18:00. Zapraszamy!

Subskrybuj nasz kanał by być na bieżąco!

W odcinku między innymi:

  • Jakie są przyczyny dzisiejszej inflacji w Polsce? Czy można je uszeregować jakoś od najważniejszych do mniej ważnych?
  • Czy inflację w Polsce można łatwo zbić z dnia na dzień? Jakie instrumenty mogłyby być skuteczniejsze niż rządowa tarcza antyinflacyjna?
  • Czy wysoka inflacja w Polsce pozostanie z nami na długo?
  • Dlaczego inflacja w Polsce jest wyższa niż w Stanach Zjednoczonych, a tam wyższa niż w strefie euro? Dlaczego w niektórych krajach azjatyckich inflacji prawie nie ma?
  • Czy podwyższona inflacja to poniekąd dobra okazja do wyjścia z niekonwencjonalnej polityki pieniężnej? Skoro wartość długów realnie maleje szybko, to podnoszenie stóp może być mniej bolesne?

Dołącz do grona naszych Sympatyków! Wejdź na dolacz.mises.pl dolacz.mises.pl i odbierz BEZPŁATNIE „Etykę produkcji pieniądza" – książkę o ekonomicznych, etycznych i kulturowych efektach inflacji.

Przypominamy, że „Ludzkie gadanie" dostępne jest na YouTube oraz najpopularniejszych serwisach podcastowych: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Anchor, Breaker, RadioPublic oraz Overcast. Zapraszamy do odsłuchu!

Jeśli chcesz więcej takich podcastów, wesprzyj nas darowizną klikając w ten link. Dziękujemy!

Kategorie
Aktualności

Czytaj również

publika

Relacje

Relacja z Austrian Economics Meeting Europe

13 i 14 maja w Angers odbyła się kolejna konferencja Austrian Economics Meeting Europe. Nie zabrakło na niej reprezentacji z Polski

Grafika-do-postu-prostokąty-poziomy.png

Aktualności

Wesprzyj powstanie nowej strony Instytutu Misesa!

Razem stwórzmy nową stronę mises.pl!

741x423.png

Aktualności

Podnieśmy stopę wsparcia! Przekaż 1,5% podatku

KRS: 0000174572. W tym roku ustawodawca postanowił osłodzić życie polskiego podatnika – na działania wybranej organizacji pozarządowej możemy przeznaczyć aż 1,5% odprowadzanego na rzecz władzy podatku.

Wielkanoc-2023.png

Aktualności

Wesołych Świąt!

Najlepsze życzenia dla wszystkich naszych Czytelników.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.