Powrót
Aktualności

Lekcje Ekonomii dla Młodzieży - podsumowanie semestru

1
Przeczytanie zajmie 2 min
10402678_1498117520406290_8562489606732831629_n.jpg

[caption id="attachment_27511" align="alignright" width="346"]lekcje ekonomii Lekcja w Tarnowie w II LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego[/caption]

Pierwsza edycja projektu Lekcje Ekonomii dla Młodzieży Instytutu Misesa i Stowarzyszenia KoLiber zakończyła się sukcesem. Około 1600 uczniów 24 szkół średnich z 11 miast miało okazję poznać podstawowe zasady ekonomii!

Lekcje Ekonomii dla Młodzieży to wspólne przedsięwzięcie Instytutu Misesa oraz Stowarzyszenia KoLiber. Skierowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego głównym celem jest zaznajomienie młodzieży z podstawowymi zagadnieniami ekonomicznymi. W trakcie lekcji uczniowie poznają m.in. teorię wartości, zagadnienia związane z pieniądzem, podziałem dochodu oraz oszczędzaniem.

Z końcem czerwca kończy się pierwsza edycja projektu, którą należy zaliczyć do bardzo udanych. Bez znacznych środków finansowych, dzięki zaangażowaniu i pracy 33 prowadzących, projekt osiągnął bardzo dobre rezultaty. Najbardziej obiektywnym potwierdzeniem tego są liczby: przeprowadzono 144 lekcje w 24 szkołach z 11 miast. Nasz przekaz trafił do ok. 1600 uczniów liceów oraz techników. Same zajęcia były też bardzo pozytywnie odbierane przez uczniów, którzy za każdym razem mieli okazję do czynnego udziału w zajęciach.

O skali oddziaływania i pozytywnym odbiorze projektu świadczy również fakt, że to nawet sami uczniowie szkół średnich zgłaszają swoje szkoły, by przeprowadzić w nich nasze lekcje!

Od lipca rozpoczyna się nabór do drugiej edycji LEM. Wszystkie osoby zainteresowane prowadzeniem lekcji, bądź uczestnictwem szkoły w projekcie – zapraszamy do kontaktowania się z kierującymi projektem (Jacek Kubisz kliknij, by zobaczyć e-mail, Piotr Kasperkiewicz kliknij, by zobaczyć e-mail) poprzez naszą stronę internetową lub profil na Facebooku. Jeśli chcą Państwo pomóc nam w zebraniu środków na przeprowadzenie szkoleń lub zakup i druk materiałów do lekcji, to prosimy o przekazywanie darowizn na konto Instytutu Misesa z dopiskiem: Lekcje Ekonomii dla Młodzieży.

Zespół Lekcji Ekonomii dla Młodzieży

Kategorie
Aktualności

Czytaj również

publika

Relacje

Relacja z Austrian Economics Meeting Europe

13 i 14 maja w Angers odbyła się kolejna konferencja Austrian Economics Meeting Europe. Nie zabrakło na niej reprezentacji z Polski

Grafika-do-postu-prostokąty-poziomy.png

Aktualności

Wesprzyj powstanie nowej strony Instytutu Misesa!

Razem stwórzmy nową stronę mises.pl!

741x423.png

Aktualności

Podnieśmy stopę wsparcia! Przekaż 1,5% podatku

KRS: 0000174572. W tym roku ustawodawca postanowił osłodzić życie polskiego podatnika – na działania wybranej organizacji pozarządowej możemy przeznaczyć aż 1,5% odprowadzanego na rzecz władzy podatku.

Wielkanoc-2023.png

Aktualności

Wesołych Świąt!

Najlepsze życzenia dla wszystkich naszych Czytelników.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze 1
Dmytro

Ciekawe jak będzie wyglądała Polska za 50 lat, oby takie lekcje się przydały, chociaż patrząc na trendy, które są w świecie, tak i w Polsce, to trudno mieć pozytywne przewidywania :neutral:

Odpowiedz

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.