Powrót
Aktualności

Mecenat nad "Tragedią euro" - tylko do 17 maja!

1
Przeczytanie zajmie 3 min
Pobierz w wersji
PDF

Tylko do 17 maja można zostać mecenasem książki Tragedia euro dr. Philippa Bagusa. Już za niewielką kwotę darowizny oferujemy podziękowania w prestiżowej formie na pierwszych stronach książki oraz na www.mises.pl (szczegóły mecenatu, pdf). Serdecznie zachęcamy do wsparcia publikacji, dzięki darowiznom mecenasów możemy zebrać odpowiedni kapitał do wydania książki i realizować naszą misję edukacji ekonomicznej.

Informacje o książce:

Dr Philipp Bagus, młody utalentowany ekonomista, wychowanek J. Huerty de Soto i docent na Uniwersytecie Króla Juana Carlosa w Madrycie, wyczerpująco i wnikliwie opisuje projekt europejskiej waluty. Książka napisana w 2010 r. i uzupełniona w 2011 r. jest ważnym głosem w bieżącej dyskusji na temat euro, szczególnie w kontekście bankructw kolejnych krajów UE. Bagus pisze wartkim, zrozumiałym językiem, jednocześnie książka trzyma bardzo wysoki poziom naukowy. Autor krok po kroku opisuje proces powstawania euro, wyjaśnia rozgrywki polityczne stojące za wspólną walutą oraz wskazuje na wydarzenia, które w niedługim czasie mogą przynieść jej kres. Publikacja ta może stać się bestsellerem na rynku polskim, to lektura obowiązkowa dla wszystkich zwolenników i przeciwników euro!
Fragmenty książki:
Tragedia euro - Spis treści
Dwie wizje Europy
UGW jako system autodestrukcyjny

 

"Tragedia euro" jest najlepszą lekturą, jaka została kiedykolwiek opublikowana na temat powstania, rozwoju i nieuchronnego upadku strefy euro. Książka trafnie oddaje przyczyny utworzenia europejskiego obszaru walutowego, ale jej zdecydowanie najmocniejszą stroną jest wyjaśnienie kryzysogenności strefy eurowalutowej, która wkrótce doprowadzi do upadku unijnego projektu. Niewątpliwym walorem tej pozycji jest to, że jest napisana jak dobra powieść, a jednocześnie zawiera cenne merytoryczne informacje, które wyedukują niejednego ekonomistę.

 

Mateusz Machaj

Mecenat:

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą mecenatu i do finansowego wsparcia publikacji.

Oferta mecenatu (pdf): pobierz

Przekaż darowiznę: www.mises.pl/wsparcie/darowizny

Informacje na temat publikacji:

• Tytuł oryginału: The Tragedy of the Euro.
• Objętość: ok. 140 stron (10 arkuszy).
• Przewidywany termin publikacji: maj/czerwiec 2011.
• Tłumaczenie z angielskiego: Jakub Wozinski.
• Mecenasi: www.mises.pl/o-nas/eksperci/tragedia-euro-mecenasi

.

Tłumaczenie przez doświadczonych tłumaczy, uważna korekta, trwała oprawa książki to duży wydatek, ale też przemyślana inwestycja o długofalowym oddziaływaniu — dobra książka będzie służyła czytelnikom przez lata. Pierwszy nakład nie przynosi zysku, dlatego mecenat jest najlepszą formą na zgromadzenie niezbędnego kapitału do wydania publikacji. Całkowity dochód ze sprzedaży i wpływy z darowizn przeznaczane są na kolejne książki oraz projekty edukacyjne. Prosimy o wsparcie!

Bannery do pobrania:

Banner 1 (263x150px):

Banner 2 (263x150px):

Banner 3 (400x50px):

Banner 4 (400x50px):

 

Czytaj również

741x423.png

Aktualności

Podnieśmy stopę wsparcia! Przekaż 1,5% podatku

KRS: 0000174572. W tym roku ustawodawca postanowił osłodzić życie polskiego podatnika – na działania wybranej organizacji pozarządowej możemy przeznaczyć aż 1,5% odprowadzanego na rzecz władzy podatku.

Wielkanoc-2023.png

Aktualności

Wesołych Świąt!

Najlepsze życzenia dla wszystkich naszych Czytelników.

publika

Relacje

Relacja z Austrian Economics Meeting Europe

13 i 14 maja w Angers odbyła się kolejna konferencja Austrian Economics Meeting Europe. Nie zabrakło na niej reprezentacji z Polski

Grafika-do-postu-prostokąty-poziomy.png

Aktualności

Wesprzyj powstanie nowej strony Instytutu Misesa!

Razem stwórzmy nową stronę mises.pl!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze 1
Paweł Róg

Zamieszczam link do materiałów "szkoleniowych" na temat Euro: http://www.ecb.int/ecb/educational/pricestab/html/index.pl.html

Czy da się temu jakoś przeciwdziałać?

Odpowiedz

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.