Powrót
Aktualności

Podziękowanie za 1%

3
Przeczytanie zajmie 2 min

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali swój 1% podatku dochodowego na rzecz Instytutu Misesa. W tym roku wsparło nas 230 osób, otrzymane środki przeznaczymy na cele statutowe oraz wskazane przez darczyńców.

Ze względu na sposób przekazywania 1% podatku przez urzędy skarbowe (większość wpłat jest anonimowa) oraz wymóg ochrony danych osobowych nie jesteśmy w stanie podziękować indywidualnie każdemu darczyńcy. Wierzymy jednak, że najlepszym podziękowaniem za Państwa gest jest nasza praca oraz dalszy rozwój projektów edukacyjnych i aktywne propagowanie idei wolnego rynku.

Dlaczego warto wspomóc Instytut Misesa także w przyszłym roku? Rezultaty naszych działań nie są widoczne od razu: ostateczne pozbycie się dziedzictwa komunizmu, obudzenie przedsiębiorczości i poczucia odpowiedzialności, przywrócenie znaczenia własności prywatnej, rozwianie mitów o wolnym rynku i odesłanie socjalistycznych polityków na emerytury to długotrwały i żmudny proces. Dzięki edukacji i merytorycznej argumentacji możemy jednak pokazać, że wszystko, co przyczyniło się do wytworzenia bogactwa naszych czasów, ma swe źródło w instytucjach kapitalistycznych i tylko wolny rynek zapewnia człowiekowi pełnię rozwoju, a społeczeństwu osiągnięcie trwałego dobrobytu.

Nie konkurujemy o środki z organizacjami charytatywnymi; wierzymy, że pomoc biednym, chorym, cierpiącym jest moralnym obowiązkiem każdego, kto przedkłada wolność indywidualnego wyboru nad ideę państwa opiekuńczego. Potrzebujący będą zawsze, lecz tylko w kapitalizmie ‒ parafrazując Misesa ‒ różnica między biednym a bogatym człowiekiem oznacza bardzo często różnicę między posiadaniem używanego fiata a najnowszego mercedesa. Dlatego składamy wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy dostrzegają długofalowe znaczenie edukacji i wspierają nas finansowo.

Niezależnie od 1% podatku dochodowego przez cały rok można przekazywać darowizny bezpośrednio na konto Fundacji:

Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa,
ul. Długa 44/50, p. 214, 00-241 Warszawa,
VWBank direct: 19 2130 0004 2001 0253 7975 0001

Lub przez płatności elektroniczne: http://mises.pl/przekaz-darowizne

Czytaj również

741x423.png

Aktualności

Podnieśmy stopę wsparcia! Przekaż 1,5% podatku

KRS: 0000174572. W tym roku ustawodawca postanowił osłodzić życie polskiego podatnika – na działania wybranej organizacji pozarządowej możemy przeznaczyć aż 1,5% odprowadzanego na rzecz władzy podatku.

publika

Relacje

Relacja z Austrian Economics Meeting Europe

13 i 14 maja w Angers odbyła się kolejna konferencja Austrian Economics Meeting Europe. Nie zabrakło na niej reprezentacji z Polski

Wielkanoc-2023.png

Aktualności

Wesołych Świąt!

Najlepsze życzenia dla wszystkich naszych Czytelników.

Grafika-do-postu-prostokąty-poziomy.png

Aktualności

Wesprzyj powstanie nowej strony Instytutu Misesa!

Razem stwórzmy nową stronę mises.pl!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze 3
uri_brodsky

To ile dostaliście z 1% w sumie?

Odpowiedz

łysy

Dałeś? To się nie chwal. Lewa ręka nie powinna wiedzieć na co daje prawa. Bo lewa przyjdzie i wyrówna.

Odpowiedz

szymon

Niedużo względem wielkości Instytutu. To nie jest tajemnicą, ale nie chcieliśmy się przechwalać ;)

Odpowiedz

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.