Powrót
Aktualności

Raport KASE za rok akademicki 2013/2014

0
Przeczytanie zajmie 2 min
KASE_male.jpg

Prezentujemy Państwu raport podsumowujący działalność Klubów Austriackiej Szkoły Ekonomii w roku akademickim 2013/2014.

Nasz flagowy projekt wciąż się rozwija: kilka klubów zostało reaktywowanych (przede wszystkim KASE Warszawa), powstały także nowe KASE (np. KASE Piekary), w tym np. pierwszy zagraniczny Klub: KASE Berlin. Nasi przedstawiciele coraz częściej przebijają się z austriackim przekazem do lokalnych mediów, biorą udział w rozmaitych spotkaniach, debatach i konferencjach. Niektóre z nich były nawet współorganizatorami konferencji, i to na skalę międzynarodową (np. KASE Lublin współtworzyło międzynarodową konferencję naukową Innovation: Future and Past, zaś KASE Kraków współorganizowało międzynarodową konferencję Ideological Roots of Current Crisis). Kluby angażowały się także w inne edukacyjne projekty, takie jak Mapa wydatków Opola czy zbiórka książek dla Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, oraz gościły takich gości jak dr Tom Palmer czy Matthew Tyrmand. Trwa także integracja z innymi wolnościowymi środowiskami w Polsce, a także poza jej granicami (np. organizacją European Students for Liberty, w której KASE są zrzeszone i aktywnie partycypują w działalności tamtejszych struktur). W minionym roku akademickim odbył się już III Zjazd wszystkich sympatyków ASE, tym razem jako Zjazd Wolnościowy im. Miltona Friedmana, zorganizowany przez Fundację Wolności i Przedsiębiorczości.

[caption id="attachment_25803" align="alignleft" width="317"]III Zjazd KASE, Popowo 2014 Zjazd Wolnościowy, Popowo 2014[/caption]

 

Choć ogólnopolska sieć KASE ciągle się rozwija (dziękujemy wszystkim Szefom KASE oraz byłemu już koordynatorowi krajowemu, Marcinowi Chmielowskiemu, za ich pełną energii działalność w minionym roku), nie zamierzamy spocząć na laurach i mamy nadzieję, że nasz projekt nabierze jeszcze większego impetu. A cele postawiliśmy naprawdę wysokie: planujemy powołanie kolejnych oddziałów poza granicą naszego kraju (KASE Londyn), reaktywację bądź założenie następnych klubów w Polsce oraz zwiększenie ilości nagrań z odbytych spotkań (trwałych pomników ich działalności), a także sukcesywne zaznaczanie się w mediach.
Więcej informacji o naszych osiągnięciach i działalności znajdziecie Państwo w poniższym raporcie.
Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią, zaś wszystkich naszych sympatyków zapraszamy do wstępowania w struktury klubów ASE.

 

Raport KASE 2013/2014

Zapraszamy również na specjalną stronę projektu, gdzie znaleźć można informacje o najbliższych spotkaniach oraz inne aktualności.

Bartłomiej Pasiowiec
Kategorie
Aktualności

Czytaj również

Wielkanoc-2023.png

Aktualności

Wesołych Świąt!

Najlepsze życzenia dla wszystkich naszych Czytelników.

741x423.png

Aktualności

Podnieśmy stopę wsparcia! Przekaż 1,5% podatku

KRS: 0000174572. W tym roku ustawodawca postanowił osłodzić życie polskiego podatnika – na działania wybranej organizacji pozarządowej możemy przeznaczyć aż 1,5% odprowadzanego na rzecz władzy podatku.

publika

Relacje

Relacja z Austrian Economics Meeting Europe

13 i 14 maja w Angers odbyła się kolejna konferencja Austrian Economics Meeting Europe. Nie zabrakło na niej reprezentacji z Polski

Grafika-do-postu-prostokąty-poziomy.png

Aktualności

Wesprzyj powstanie nowej strony Instytutu Misesa!

Razem stwórzmy nową stronę mises.pl!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.