Powrót
Aktualności

Sprawdź, jak rozlicza ministerstwo – Twój e-PIT 2021

0
Przeczytanie zajmie 2 min
www_baner_360x200_121.jpg

Od 15 lutego Ministerstwo Finansów poprzez Twój e-PIT udostępnia rozliczenia za rok 2020.

Czym jest Twój e-PIT?

Twój e-PIT to udostępniana przez Ministerstwo Finansów usługa pozwalająca rozliczyć się na formularzach przygotowanych przez urząd skarbowy. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wypełnia zeznanie roczne za podatnika. Takie wstępnie przygotowane zeznanie jest dostępne do wglądu i modyfikacji w systemie Twój e-PIT.

Obecnie w usłudze są dostępne następujące rodzaje zeznań podatkowych:

  • PIT-37 i PIT-38 – dla dochodów z umów o pracę, zlecenia, o dzieło i z przychodów kapitałowych
  • PIT-36 i PIT-28 – dla dochodów z umów najmu, dzierżawy, z emerytur i rent z zagranicy, z działalności nierejestrowanej (z wyłączeniem działów specjalnych produkcji rolnej i dochodów z działalności gospodarczej).

Dostęp do systemu wymaga posiadania profilu zaufanego lub podania danych z zeszłorocznego rozliczenia.

Skontroluj urząd skarbowy i przekaż 1%!

Warto zatroszczyć się o sprawdzenie poprawności przygotowanego w systemie rozliczenia. Trzeba wiedzieć, że zmodyfikowanie przygotowanego rozliczenia jest koniecznym warunkiem skorzystania z większości należnych ulg podatkowych.

󠀥Upewniając się czy nie zostaliście poszkodowani w obecnym rozliczeniu przekażcie 1% podatku na Instytut Misesa – wystarczy w odpowiednie pole wpisać nasz nr KRS: 0000174572.

Twoje pieniądze przeznaczymy na edukację ekonomiczną:

Propagowanie wiedzy ekonomicznej to droga do wolności, dobrobytu i pokojowych relacji między ludźmi. Wierzymy, że świadomość procesów ekonomicznych i społecznych jest konieczna do budowy bardziej sprawiedliwego i zamożniejszego społeczeństwa!

Wolność nie obroni się sama! Uwolnij 1%

Jak ustawić KRS: 000017457 we właściwej rubryce i jak skorzystać z należnych ulg podatkowych, można dowiedzieć się np. z zeszłorocznego instruktażu Ministerstwa Finansów:

 

Czytaj również

Wielkanoc-2023.png

Aktualności

Wesołych Świąt!

Najlepsze życzenia dla wszystkich naszych Czytelników.

publika

Relacje

Relacja z Austrian Economics Meeting Europe

13 i 14 maja w Angers odbyła się kolejna konferencja Austrian Economics Meeting Europe. Nie zabrakło na niej reprezentacji z Polski

Grafika-do-postu-prostokąty-poziomy.png

Aktualności

Wesprzyj powstanie nowej strony Instytutu Misesa!

Razem stwórzmy nową stronę mises.pl!

741x423.png

Aktualności

Podnieśmy stopę wsparcia! Przekaż 1,5% podatku

KRS: 0000174572. W tym roku ustawodawca postanowił osłodzić życie polskiego podatnika – na działania wybranej organizacji pozarządowej możemy przeznaczyć aż 1,5% odprowadzanego na rzecz władzy podatku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.