Powrót
Multimedia

[Video] Machaj: Kapitalizm a socjalizm

2
Przeczytanie zajmie 1 min
kapitalizm-socjalizm-i-prawa-wlasnosci_male.jpg

Niedawno została wydana książka pt. "Kapitalizm, socjalizm i prawa własności" dr. Machaja, w której porusza on temat różnic między kapitalizmem i socjalizmem oraz analizuje problem kalkulacji monetarnej, znaczenia przedsiębiorczości i własności prywatnej.

Z głównymi tezami zawartymi w książce będzie można zapoznać się na spotkaniu autorskim z dr. Mateuszem Machajem, organizowanym przez wrocławski oddział Stowarzyszenia Koliber. Spotkanie odbędzie się we wtorek 4 marca 2014 r. o 18:30 we Wrocławiu, w siedzibie stowarzyszenia Civitas Christiana przy ul. Kuźniczej 11-13. Po wstępie dr. Machaja przewidziana jest dyskusja, która poprowadzi Stanisław Kwiatkowski. Podczas spotkania będzie także istniała możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie.

Zachęcamy także do lektury jednego z podrozdziałów książki poświęconego problematyce wielkości firm, a także do obejrzenia poniższego, archiwalnego wystąpienia dr. Machaja, w którym daje on przedsmak tego, co czeka uczestników spotkania.

Kategorie
Filmy Multimedia

Czytaj również

12-1.png

Multimedia

Co, poza prawem rynków, wniósł do ekonomii Jean-Baptiste Say?

Dr hab. Mateusz Machaj o tym dlaczego myśl Saya to nie tylko prawo rynków.

10-1.png

Multimedia

Quesnay i fizjokraci w piętnaście minut

Dr hab. Mateusz Machaj odpowiada na pytanie o wkład jaki fizjokraci wnieśli w teorię ekonomii i dlaczego sami nie byli ekonomistami.

336620742_1382260082621618_5681071809463045477_n.png

Multimedia

Trzy prawdy o pieniądzu

Prof. Machaj w wieczorze dla dorosłych omawia trzy podstawowe prawdy o pieniądzu

11.png

Multimedia

Turgot w kwadrans

Schumepter i Rothbard podkreślali, że Turgot wyprzedzał o kilka pokoleń dokonania teoretyczne ekonomistów swoich czasów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze 2
Tomasz Kłosiński

Ale pocisk... :)

Odpowiedz

Laik

Ale prof. z UW się gotował :razz:

Odpowiedz

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.