Powrót
Aktualności

Wykorzystaj ulgę dla wolności! – Twój e-PIT 2022

0
Przeczytanie zajmie 2 min
298-newsletter.png

Od dziś Ministerstwo Finansów poprzez Twój e-PIT udostępnia rozliczenia za rok 2021. W czasach Polskiego Ładu pamiętajcie o 1% dla Instytutu Misesa – prawdziwej uldze dla wolności!  

Wystarczy podać KRS: 0000174572. 

Czym jest Twój e-PIT?

Twój e-PIT to udostępniana przez Ministerstwo Finansów usługa pozwalająca rozliczyć się na formularzach przygotowanych przez urząd skarbowy. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wypełnia zeznanie roczne za podatnika. Takie wstępnie przygotowane zeznanie jest dostępne do wglądu i modyfikacji w systemie Twój e-PIT. 

Obecnie w usłudze są dostępne następujące rodzaje zeznań podatkowych: 

  • PIT-37 i PIT-38 – dla dochodów z umów o pracę, zlecenia, o dzieło i z przychodów kapitałowych 
  • PIT-36 i PIT-28 – dla dochodów z umów najmu, dzierżawy, z emerytur i rent z zagranicy, z działalności nierejestrowanej (z wyłączeniem działów specjalnych produkcji rolnej i dochodów z działalności gospodarczej). 

Dostęp do systemu wymaga jedynie posiadania profilu zaufanego, e-dowodu, aplikacji mObywatel lub po prostu podania danych identyfikujących – numeru PESEL i kwoty ubiegłorocznego rozliczenia. 

Twoje wsparcie to ulga dla wolności. Przekaż nam swój 1%!

Warto zatroszczyć się o sprawdzenie poprawności przygotowanego w systemie rozliczenia. Trzeba wiedzieć, że zmodyfikowanie przygotowanego rozliczenia jest koniecznym warunkiem skorzystania z większości należnych ulg podatkowych.

Darowizny przekazane w 2021 roku na organizację pożytku publicznego, jaką jest Instytut Misesa podlegają odliczeniu od podatku.

󠀥Upewniając się czy nie zostaliście poszkodowani w obecnym rozliczeniu przekażcie 1% podatku na Instytut Misesa – wystarczy w odpowiednie pole wpisać nasz nr KRS: 0000174572. 1% 

1% dla Instytutu Misesa to prawdziwa ulga dla wolności. Twoje pieniądze przeznaczymy na edukację ekonomiczną: 

Propagowanie wiedzy ekonomicznej to droga do wolności, dobrobytu i pokojowych relacji między ludźmi. Wierzymy, że świadomość procesów ekonomicznych i społecznych jest konieczna do budowy bardziej sprawiedliwego i zamożniejszego społeczeństwa! 

Jak ustawić KRS: 000017457 we właściwej rubryce i jak skorzystać z należnych ulg podatkowych, można dowiedzieć się np. z zeszłorocznego instruktażu Ministerstwa Finansów:

 

Czytaj również

Grafika-do-postu-prostokąty-poziomy.png

Aktualności

Wesprzyj powstanie nowej strony Instytutu Misesa!

Razem stwórzmy nową stronę mises.pl!

publika

Relacje

Relacja z Austrian Economics Meeting Europe

13 i 14 maja w Angers odbyła się kolejna konferencja Austrian Economics Meeting Europe. Nie zabrakło na niej reprezentacji z Polski

Wielkanoc-2023.png

Aktualności

Wesołych Świąt!

Najlepsze życzenia dla wszystkich naszych Czytelników.

741x423.png

Aktualności

Podnieśmy stopę wsparcia! Przekaż 1,5% podatku

KRS: 0000174572. W tym roku ustawodawca postanowił osłodzić życie polskiego podatnika – na działania wybranej organizacji pozarządowej możemy przeznaczyć aż 1,5% odprowadzanego na rzecz władzy podatku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.