Andrzej Bobkowski. Pisarz, przedsiębiorca, liberał

bobkowskicover11-246x350

Andrzej Bobkowski. Pisarz, przedsiębiorca, liberał – bezpłatny ebook!

Mamy przyjemność przedstawić książkę Tomasza Kłosińskiego, wieloletniego współpracownika Instytutu Misesa. Pracę wydaliśmy w formie bezpłatnego e-booka w ramach projektu Internetowa Biblioteka Ekonomiczna.

Autor postanowił przyjrzeć się postaci Andrzeja Bobkowskiego – wybitnego polskiego intelektualisty, prawdziwie nieujarzmionej duszy i do tego z wykształcenia ekonomisty – z wolnościowej perspektywy. Książkę publikujemy w szczególnym dniu w 60 rocznicę śmierci pisarza (zmarł 26 czerwca 1961 w mieście Gwatemala).

Z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że ta pozycja będzie dla Państwa ciekawa…

Ze wstępu autora:

Niewielu mieliśmy w Polsce pisarzy konsekwentnie antysocjalistycznych, a niestety jeszcze mniej mieliśmy wśród nich radykalnych zwolenników wolności indywidualnej (w tym wolności gospodarczej). W XX wieku było kilka wyjątków od tej przygnębiającej tendencji: Józef Mackiewicz, Leopold Tyrmand, Stefan Kisielewski, Mirosław Dzielski. Najwybitniejszym z tych wyjątków był jednak Andrzej Bobkowski. Pisarz nie tylko głoszący w swojej twórczości idee liberalizmu „integralnego”, lecz również żyjący w zgodzie z nimi par excellence.

Redakcja mises.pl zaprasza do pobierania i życzy miłej lektury.


Pomóż Nam się rozwijać

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.