Historia Insytutu im. Ludwiga von Misesa

W sierpniu 2003 r. Mateusz Machaj ufundował Fundację Instytut Ludwiga von Misesa, która od 2015 r. zyskała nazwę Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa.

Od tamtego czasu młodzieńcza pasja do ekonomii i wolności fundatora połączona z wysiłkiem dziesiątek wolontariuszy, współpracowników i darczyńców pozwoliła na przeobrażenie Instytutu w sprawnie działającą organizację, która prowadzi prężną działalność wydawniczą, udostępnia na swojej stronie internetowej setki artykułów, tłumaczeń, raportów i innych zasobów o tematyce ekonomicznej oraz libertariańskiej, organizuje lekcje, wykłady, konferencje i szkolenia dla wszystkich osób zainteresowanych zrozumieniem zasad rządzących gospodarczą działalnością człowieka.

W grudniu 2003 roku powstała również strona mises.pl. Za jej pośrednictwem osoby zainteresowane austriacką szkołą ekonomii mają dostęp do licznych tekstów dotyczących zarówno teorii austriackiej, historii gospodarczej jak i analiz bieżących wydarzeń. Strona Instytutu Misesa nieustannie rozwija się od momentu swojego powstania, a dziś jest największą w Polsce bazą wiedzy o libertarianizmie i ASE. 

W trakcie swojej działalności Instytut zasiał myśl austriacką i wolnościową w umysłach tysięcy osób. Setki absolwentów Szkół Ekonomicznych i uczestników Zjazdu Austriackiego tworzą zastępy gotowe przekształcać jutrzejszą Polskę na lepsze. 

Instytut Misesa odnosi sukcesy również na arenie międzynarodowej. Począwszy od zbiorowych publikacji ekonomistów Instytutu, które ukazują się w topowych zagranicznych wydawnictwach, czy współorganizację międzynarodowych konferencji, poprzez liczne wyjazdy naszych  przedstawicieli do Mises Institute w Auburn, po chętne przybywanie zagranicznych gości na Zjazd Austriacki. Działalność naszego zespołu przynosi zatem owoce nie tylko dla polskiego społeczeństwa, ale również dla międzynarodowej społeczności austro-libertariańskiej.

Mateusz Machaj (fundator Instytutu Misesa) i Bartosz Witwicki (pierwszy prezes zarządu Instytutu Misesa) w sierpniu 2003 r.

Mateusz Machaj (fundator Instytutu Misesa) i Bartosz Witwicki (pierwszy prezes zarządu Instytutu Misesa) w sierpniu 2003 r.

Mateusz Machaj powołuje do życia Instytut Misesa.

Mateusz Machaj powołuje do życia Instytut Misesa.


Kamienie milowe w rozwoju
Instytutu Misesa

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.